mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 0,9 l/100 km hybrydowym Yarisem

0,9 l/100 km hybrydowym Yarisem

Hybrydowe auta mogą spalać mało, a wręcz bardzo mało benzyny. Najlepszym dowodem na to są rozstrzygnięcia konkursu zorganizowanego przez polski oddział Toyoty.

0,9 l/100 km hybrydowym Yarisem
Od 1 czerwca do 30 września br. w stacjach dilerskich Toyoty w Polsce rozgrywane były lokalne etapy konkursu "Wygraj nową hybrydową Toyotę Yaris". Uczestnicy podczas jazdy próbnej hybrydową Toyotą Yaris rywalizowali o jak najniższe zużycie paliwa. W całej sieci Toyoty w konkursie wykonano aż 1678 jazd testowych.

Po czterech miesiącach etapów regionalnych 55 finalistów spotkało się na lotnisku w Sochaczewie, na torze Akademii Jazdy Toyota, gdzie w ubiegłą sobotę rozegrała się ostateczna rywalizacja.

Każdy z zawodników miał do pokonania identyczną trasę z takimi samymi zadaniami. Trasa została skonfigurowana tak, aby odzwierciedlała jazdę w mieście. W nieregularnych odstępach wyznaczono sześć miejsc, w których każdy zawodnik musiał zatrzymać samochód i ruszyć ponownie - tak, jak na skrzyżowaniu. O wynikach konkursu decydowało możliwie najniższe zużycie paliwa. Kryterium dodatkowym był czas przejazdu.

Zwycięzcą został Adam Rymarczuk, uzyskując zużycie paliwa na poziomie 0,9 l/100 km, w czasie 13 min 15 sek. Na drugim miejscu ex aequo znaleźli się Piotr Bąk (0,9 l/100 km ; czas 19 min 51 sek) i Michał Maj (1,0 l/100 km ; czas 11 min 42 sek).

- W konkursie nie można było się po prostu toczyć. Samochód ma służyć do swoich zadań, stosowałem więc normalną jazdę, tak jak codziennie jeżdżę do pracy, oszczędnie po prostu - powiedział zwycięzca konkursu. - To była moja trzecia przejażdżka samochodem hybrydowym. Wcześniej byłem w salonie Toyoty na jeździe próbnej Priusem, potem startowałem w konkursie Toyotą Yaris, i trzeci raz miał miejsce już na finale konkursu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 42 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Lexus GS 450h

auto motor i sport 0000-00-00

Wszystko w jednym. Hybrydowy Lexus GS 450h potrafi być szybki lub oszczędny i dynamiczny lub komfortowy – wszystko zależy od kierowcy i od ustawień auta. Hybrydowa technika jeszcze nigdy nie była tak wszechstronna.

Komentuj:

~Tylko Lancia 2012-10-11

...a moja Lancia spalila 0,000 na 100 km jak ja na parkingu przepchnalem dwa metry do tylu ....i to 16 letnia.

~kamilos 2012-10-10

jeździli po lotnisku, 6 zatrzymań, ale poza tym jazda bez żadnych innych utrudnień, w realu taki wynik byłby niemożliwy

~aaa 2012-10-10

Na jakim dystansie? To ciekawe zasadniczo, bo w niezależnych testach to auto pali w mieście 4-5 litrów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross