mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 1000-czny Solaris Urbino w krakusce

1000-czny Solaris Urbino w krakusce

W środę w siedzibie krakowskiego MPK odbędzie się uroczyste przekazanie tysięcznego egzemplarza autobusu Solaris Urbino.

1000-czny Solaris Urbino w krakusce

Od momentu kiedy w 1999 roku firma Solaris Bus & Coach z podpoznańskiego Bolechowa zaprezentowała pierwszy egzemplarz autobusu miejskiego Solaris Urbino, fabrykę opuściło już tysiąc takich pojazdów. Jubileuszowy 1000-czny egzemplarz trafił do krakowskiego MPK. "Ogromnie cieszymy się z faktu, że to właśnie po ulicach miasta z tak ogromnymi tradycjami, będzie jeździć tysięczny autobus marki Solaris Urbino. Jest to tym milsza uroczystość, że autobus ten powstał dzięki wspólnej pracy pracowników Solaris Bus & Coach oraz pracowników krakowskiego MPK." – powiedziała Solange Olszewska, wiceprezes Solaris Bus & Coach.

Przypomnijmy, że MPK w Krakowie zamówiło 50 autobusów miejskich Solaris Urbino. Był to efekt przetargu wygranego w ubiegłym roku przez Solaris Bus & Coach. Kluczowym zapisem umowy był wymóg przeprowadzenia końcowego etapu produkcji pojazdów w krakowskim MPK. W związku z tym, w lutym br. grupa 25 pracowników z Krakowa przebywała na szkoleniu w fabryce w podpoznańskim Bolechowie. W trakcie montażu pierwszego autobusu, krakowscy pracownicy pełnili rolę "asystentów" – przy kolejnym prace wykończeniowe prowadzili już samodzielnie, pod okiem kolegów z Solaris Bus & Coach.

Wśród 50 autobusów krakowskiego MPK znalazł się 1000-czny egzemplarz autobusu Solaris Urbino, który opuścił fabrykę w Bolechowie. Autobusy te jeżdżą po drogach Polski oraz kilkunastu państw europejskich.

Solarisy dla krakowskiego MPK wyposażone są w nowoczesne, ekonomiczne i ekologiczne silniki DAF 183c, spełniające standardy czystości spalin EURO III. Symbolem niskopodłogowych autobusów jest zielony jamnik. Specjalnie na tę okazję jego głowę przyozdobiła krakuska. Takie jamniki pojawią się na każdym z 50 krakowskich Solarisów Urbino.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando