mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 1000 nowych miejsc pracy przy produkcji nowego Actrosa

1000 nowych miejsc pracy przy produkcji nowego Actrosa

Choć seryjna produkcja nowego Actrosa w rusza dopiero pod koniec września, zakłady w Wörth mają już listę pełną zamówień. Aby efektywnie spełniać potrzeby klientów, fabryka zatrudni w drugiej połowie roku 1000 nowych pracowników.

1000 nowych miejsc pracy przy produkcji nowego Actrosa
Harmonogram prac fabryki Mercedes-Benz w Wörth został zmodyfikowany tak, aby elastycznie i terminowo reagować na spływające zamówienia. W tym celu w drugiej połowie roku w niemal każdą sobotę uruchamiana będzie dodatkowa zmiana, a do zespołu dołączy 1000 nowych pracowników.
- Decyzja o zatrudnieniu 1000 dodatkowych osób to nie tylko ważny krok w naszych przygotowaniach do uruchomienia produkcji nowego Actrosa, ale i wyzwanie dla całego zespołu - podsumowuje  Yaris Pürsün, manager zakładów Mercedes-Benz w Wörth. - W związku z tym od miesięcy pracujemy na pełnych obrotach. Jestem dumny z tego, że każdy pracownik wykazuje się wyjątkowym zaangażowaniem i osobiście traktuje nasze przewodnie hasło: "Trucks you can trust".
Fabryka szuka pracowników w dziale produkcji i logistyki. Pierwsi z nich przekroczą progi zakładu już we wrześniu, a cały proces rekrutacji zakończy się wiosną 2012 roku.
Obok zupełnie nowych osób, brakujące etaty zajmą również dotychczasowi pracownicy tymczasowi. W ramach rekrutacji będą oni zatrudniani na podstawie stałych umów o pracę.
- Nowe miejsca pracy to dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców Wörth - mówi Ulli Edelmann, szef Rady Zakładowej w zakładach Mercedes-Benz w Wörth. - Doskonałe warunki pracy i stałe umowy dają pracownikom poczucie bezpieczeństwa i zaufania, które odczuwają także klienci. Żywię wielki szacunek dla ogromnego wysiłku wszystkich zatrudnionych w fabryce. Każdy z nich wspiera rozwój naszych produktów.
W marcu br. zarząd fabryki i Rada Zakładowa uzgodnili pakiet środków na zwiększenie zatrudnienia o 400 stałych pracowników, 400 pracowników tymczasowych oraz 200 praktykantów. Podjęto także decyzję, że w ciągu najbliższych 4 lat powstaną miejsca pracy dla 100 nowych stażystów.
Tematy w artykule: Actros ciężarowe Mercedes-Benz

Podobne wiadomości:

Mercedes Citan 111 CDI – przedsiębiorczość z gwiazdą

Mercedes Citan 111 CDI – przedsiębiorczość z...

Testy samochodów 2015-12-09

Mercedes Klasa E W213 - Wyciekły pierwsze zdjęcia

Mercedes Klasa E W213 - Wyciekły pierwsze...

Premiery 2016-01-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq nagrodzona za design
Skoda Karoq nagrodzona za design
Czytelnicy magazynu "Auto Motor und Sport" uznali Skodę za najlepiej zaprojektowanego, kompaktowego SUV-a na rynku. Czeski model zdobył 28,7 proc. głosów i pokonał aż siedemnastu rywali.