mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 1000 nowych miejsc pracy przy produkcji nowego Actrosa

1000 nowych miejsc pracy przy produkcji nowego Actrosa

Choć seryjna produkcja nowego Actrosa w rusza dopiero pod koniec września, zakłady w Wörth mają już listę pełną zamówień. Aby efektywnie spełniać potrzeby klientów, fabryka zatrudni w drugiej połowie roku 1000 nowych pracowników.

1000 nowych miejsc pracy przy produkcji nowego Actrosa
Harmonogram prac fabryki Mercedes-Benz w Wörth został zmodyfikowany tak, aby elastycznie i terminowo reagować na spływające zamówienia. W tym celu w drugiej połowie roku w niemal każdą sobotę uruchamiana będzie dodatkowa zmiana, a do zespołu dołączy 1000 nowych pracowników.
- Decyzja o zatrudnieniu 1000 dodatkowych osób to nie tylko ważny krok w naszych przygotowaniach do uruchomienia produkcji nowego Actrosa, ale i wyzwanie dla całego zespołu - podsumowuje  Yaris Pürsün, manager zakładów Mercedes-Benz w Wörth. - W związku z tym od miesięcy pracujemy na pełnych obrotach. Jestem dumny z tego, że każdy pracownik wykazuje się wyjątkowym zaangażowaniem i osobiście traktuje nasze przewodnie hasło: "Trucks you can trust".
Fabryka szuka pracowników w dziale produkcji i logistyki. Pierwsi z nich przekroczą progi zakładu już we wrześniu, a cały proces rekrutacji zakończy się wiosną 2012 roku.
Obok zupełnie nowych osób, brakujące etaty zajmą również dotychczasowi pracownicy tymczasowi. W ramach rekrutacji będą oni zatrudniani na podstawie stałych umów o pracę.
- Nowe miejsca pracy to dobra wiadomość zarówno dla mieszkańców Wörth - mówi Ulli Edelmann, szef Rady Zakładowej w zakładach Mercedes-Benz w Wörth. - Doskonałe warunki pracy i stałe umowy dają pracownikom poczucie bezpieczeństwa i zaufania, które odczuwają także klienci. Żywię wielki szacunek dla ogromnego wysiłku wszystkich zatrudnionych w fabryce. Każdy z nich wspiera rozwój naszych produktów.
W marcu br. zarząd fabryki i Rada Zakładowa uzgodnili pakiet środków na zwiększenie zatrudnienia o 400 stałych pracowników, 400 pracowników tymczasowych oraz 200 praktykantów. Podjęto także decyzję, że w ciągu najbliższych 4 lat powstaną miejsca pracy dla 100 nowych stażystów.
Tematy w artykule: Actros ciężarowe Mercedes-Benz

Podobne wiadomości:

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Mercedes CLA i CLA Shootnig Brake odświeżone

Premiery 2016-03-16

Mercedes Klasa E W 213 - znamy polskie ceny!

Mercedes Klasa E W 213 - znamy polskie ceny!

Aktualności 2016-01-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?
Opel Insignia Country Tourer w polskich salonach - ile kosztuje?
Nowy Opel Insignia jest już dostępny w polskich salonach. Po raz kolejny samochód jest oferowany w off-roadowej wersji Country Tourer. Polski importer opublikował oficjalny cennik tego wariantu.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic