mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 100 % Solaris Bus & Coach

100 % Solaris Bus & Coach

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami struktura własnościowa firmy Solaris Bus & Coach uległa zmianie. Od kilku dni przedsiębiorstwo z Bolechowa jest w 100 % własnością Krzysztofa Olszewskiego.

100 % Solaris Bus & Coach

W czwartek 28 kwietnia br. Krzysztof Olszewski prezes firmy Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. ponownie stał się właścicielem 100% udziałów spółki, której jest założycielem. Solaris Bus & Coach to firma rodzinna, założona w 2001 roku, wywodząca się z Neoplan Polska i powstała ze 100 proc. udziałem w firmie rodziny Olszewskich.

Ponowne przejęcie pełnej kontroli nad spółką przez Krzysztofa Olszewskiego, nastąpiło poprzez odkupienie od Kredyt Banku 28 545 udziałów stanowiących 82,32% kapitału.Udziały te przez ostatnie 3 lata należały do Kredyt Banku. Transakcja została sfinansowana przez fundusz inwestycyjny zarządzany przez firmę Mezzanine Management, natomiast bieżące finansowanie spółki zostało przejęte przez Bank BPH.

"Bardzo cieszę się, że mogę wreszcie poinformować o transakcji zapowiadanej już pod koniec ubiegłego roku. Ponowne przejęcie pełni udziałów w spółce, jest kolejnym etapem na naszej drodze do debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, który planujemy na koniec tego roku." - skomentował transakcję Krzysztof Olszewski.

Warto zaznaczyć, że Krzysztof Olszewski prezes firmy Solaris Bus & Coach Sp. z o. o.  w połowie kwietnia br. zdobył prestiżowy tytuł "Menedżera Roku 2004" w konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Menedżerów w Polsce. Firma Solaris Bus & Coach znajduje się także w trójce finalistów w kategorii eksporter konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP (rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 20 czerwca).

TU zobacz pełną galerię Solaris Bus & Coach

 


Podobne wiadomości:

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe - podpisano umowę

Droga S5 Wronczyn-Kościan Południe -...

Polskie drogi 2016-04-14

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

S5 Leszno Południe-Kaczkowo - podpisano umowę

Polskie drogi 2016-05-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando