mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 100 aut w polskiej paradzie Porsche

100 aut w polskiej paradzie Porsche

100 samochodów marki Porsche przemierzających ulice Warszawy, ponad 34 000 pokonanych kilometrów, tysiące litrów paliwa. Niezapomniane emocje dziesiątek uczestników i setek obserwatorów. Tak w skrócie wyglądało pierwsze w Polsce Porsche Parade.

100 aut w polskiej paradzie Porsche
Uczestnicy zebrali swoje samochody na Torze Poznań, gdzie testowali je pod okiem doświadczonych instruktorów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Bardzo ważną postacią był Christofer Ramirez, aktualny lider serii Porsche GT3 Cup Challenge Central Europe. Wśród polskich sław, służących swoim doświadczeniem uczestnikom Porsche Parade, nie zabrakło Leszka Kuzaja, wielokrotnego mistrza Rajdowych Mistrzostw Polski i Jarka Kazberuka, kierowcy i pilota rajdowego, siedmiokrotnego uczestnika Rajdu Dakar. Dzięki swojemu doświadczeniu i perfekcyjnej znajomości marki, instruktorzy bez problemów poradzili sobie z tak dużą liczbą samochodów na torze i potrafili doskonale określić możliwości każdego z modeli Porsche.

Po sprawdzeniu umiejętności na torze, wszystkie samochody wyruszyły wspólnie do Warszawy, gdzie w piątek odbyła się projekcja filmu "Le Mans". Odpalone, przygotowujące się do startu silniki samochodów większości uczestników, towarzyszące scenie startu zawodników w filmie, jednoznacznie pokazały, że użytkownicy Porsche to prawdziwi miłośnicy swoich aut. Niesamowity dźwięk silników był znakiem, że w żyłach kierowców Porsche płynie benzyna.

Momentem kulminacyjnym wieczoru był pierwszy w Polsce przedpremierowy pokaz najnowszego modelu Porsche 911 Turbo S. Była to pierwsza tego typu prezentacja nowego modelu Porsche w Polsce. Emocje z mijającego dnia uczestnicy omówili podczas wieczoru w Martini Racing Lounge, który powstało na Placu Defilad w sąsiedztwie stworzonego przez samochody mobilnego muzeum Porsche.

Mieszkańcy Warszawy wstrzymali oddech w sobotę około południa, kiedy po wykonaniu wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, samochody wszystkich uczestników wyjechały na ulice stolicy. Majestatycznie przejeżdżające samochody Porsche, których silniki wydobywały z siebie niepowtarzalne ryki, wywoływały na twarzach obserwujących tę historyczną chwilę niekrytą ciekawość oraz szczery entuzjazm.

Gospodarzami imprezy w Poznaniu byli – dyrektor marki Porsche w Polsce - Rafał Markiewicz oraz reprezentująca dealerów Katarzyna Zblewska, w Warszawie dołączył do nich miłośnik marki – Tomasz Kammel. Porsche Club Poland, który świętował dziesięciolecie istnienia, reprezentował prezes – Stanisław Helwing.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche zlot

Podobne wiadomości:

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed premierą

Nowe Porsche Cayenne zadebiutowało przed...

Aktualności 2017-08-29

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.