mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 100 mln euro na modernizację dróg

100 mln euro na modernizację dróg

Przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Ministerstwa Finansów podpisali w środę w Warszawie pożyczkę Banku Światowego dla Polski na utrzymanie i modernizację dróg.

Podpisana umowa na kwotę 100 milionów euro ma na celu sfinansowanie Projektu Utrzymania i Rehabilitacji Dróg (Drogi III).

Po podpisaniu pożyczki Dyrektor Regionalny Banku Światowego zwrócił uwagę na innowacyjność projektu, polegająca na uproszczeniu procedur wdrażania. Zostały one tak zaprojektowane, aby wypłaty pożyczki odbyły się w jak najkrótszym czasie, zgodnie z cyklem budżetowym Polski oraz polskimi procedurami zarządzania powierzonymi funduszami, zamówień publicznych oraz zasadami ochrony środowiska.

Dyrektor Generalny Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad Dariusz Skowroński wyraził zadowolenie, że Polska otrzymała dodatkowe fundusze na odnowę polskich dróg. „Pieniądze będą przeznaczone na modernizację 1500 km dróg polskich w całym kraju. Już w tym roku mamy nadzieję na odnowienie 700 km dróg” – powiedział Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Radość z otrzymania pożyczki z Banku Światowego wyraził również Minister Finansów Andrzej Raczko mówiąc, że współpraca z Bankiem Światowym jest dla Polski bardzo korzystna.

Oprocentowanie pożyczki oparte jest o stopę LIBOR i jest to pożyczka o stałej marży denominowana w euro z jednorazową spłatą. Od czasu, gdy Polska ponownie przystąpiła do Banku Światowego w 1986 roku, zaangażowanie Banku Światowego w Polsce osiągnęło łączną kwotę około 5.7 mld USD w ramach 39 przedsięwzięć.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stinger - polski cennik już dostępny
Kia Stinger - polski cennik już dostępny
W polskich salonach lada moment zamelduje się Kia Stinger - rasowe gran turismo prosto z Korei Południowej. Polski importer opublikował oficjalny cennik.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech