mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 100 osób mniej w Autosanie

100 osób mniej w Autosanie

Zarząd sanockiego Autosana zapowiedział zwolnienie w lipcu 92 osób. Związki zawodowe zapowiadają, że będą walczyć. Pierwsze negocjacje nie przyniosły żadnych rezultatów.

100 osób mniej w Autosanie
Z początkiem roku zarząd fabryki proponował zwolnienie 90 osób w trzech turach, co miało pozwolić na uniknięcie zwolnień grupowych. Związki nie wyraziły na to zgody. W końcu postanowiono obniżyć wszystkim pensje o 10 proc. Pracownicy raczej spokojnie podpisywali aneksy do umów, które miały obowiązywać od początku kwietnia do września. Ich miesięczne straty wahają się w granicach 120–200 zł. Okazało się jednak, że zwolnienia i tak będą nieuniknione – informują związkowcy.

Podjęto decyzję o rozwiązaniu umów z pracownikami, którzy już posiadają uprawnienia emerytalne. Zarząd zapewniał, że wszystko wróci do normy, jak tylko sytuacja się poprawi. Ratunkiem miały być zamówienia budżetowe, z których jednak nic nie wyszło. Od początku roku Autosan nie sprzedał ani jednego gimbusa czy pojazdu dla służb mundurowych. W zeszłym roku takich zamówień było 130.

Związki zostały poinformowane, że w lipcu zwolnionych zostanie 30 pracowników umysłowych i 62 osoby z produkcji.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.