mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 100 osób mniej w Autosanie

100 osób mniej w Autosanie

Zarząd sanockiego Autosana zapowiedział zwolnienie w lipcu 92 osób. Związki zawodowe zapowiadają, że będą walczyć. Pierwsze negocjacje nie przyniosły żadnych rezultatów.

100 osób mniej w Autosanie
Z początkiem roku zarząd fabryki proponował zwolnienie 90 osób w trzech turach, co miało pozwolić na uniknięcie zwolnień grupowych. Związki nie wyraziły na to zgody. W końcu postanowiono obniżyć wszystkim pensje o 10 proc. Pracownicy raczej spokojnie podpisywali aneksy do umów, które miały obowiązywać od początku kwietnia do września. Ich miesięczne straty wahają się w granicach 120–200 zł. Okazało się jednak, że zwolnienia i tak będą nieuniknione – informują związkowcy.

Podjęto decyzję o rozwiązaniu umów z pracownikami, którzy już posiadają uprawnienia emerytalne. Zarząd zapewniał, że wszystko wróci do normy, jak tylko sytuacja się poprawi. Ratunkiem miały być zamówienia budżetowe, z których jednak nic nie wyszło. Od początku roku Autosan nie sprzedał ani jednego gimbusa czy pojazdu dla służb mundurowych. W zeszłym roku takich zamówień było 130.

Związki zostały poinformowane, że w lipcu zwolnionych zostanie 30 pracowników umysłowych i 62 osoby z produkcji.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Pepsi zamawia ciężarówki Tesli
Amerykański koncern spożywczy inwestuje w nowy pomysł Elona Muska - autonomiczną ciężarówkę Tesla Semi. PepsiCo zamówiło 100 egzemplarzy, które pozwolą ograniczyć emisję gazów cieplarnianych w łańcuchu dostaw.