mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 100 tys. Panamery

100 tys. Panamery

Jeśli ktoś myślał, że klienci Porsche są wyjątkowo ortodoksyjni i nie zaakceptują zupełnie nowych, a przy tym całkowicie innych, modeli w gamie, mocno się mylił. Po sukcesie modelu Cayenne, równie dużą popularnością cieszy się Panamera.

100 tys. Panamery
Porsche Panamera, jako przedstawiciel segmentu "czterodrzwiowych coupe" (o ile w ogóle można już mówić o takim segmencie rynkowym), może pełnić rolę limuzyny, a więc całkowicie odmienną od tej, do jakiej przyzwyczaiły nas takie modele jak 911, Boxster czy Cayman. Produkowana od 2009 roku, po premierze na wystawie w Szanghaju, w fabryce Porsche w Lipsku Panamera właśnie przekroczyła barierę 100 tys. sprzedanych egzemplarzy.

Znamienne jest to, że tym historycznym modelem była wersja z napędem hybrydowym (Panamera S E-Hybrid), która światową premierę świętowała pod koniec kwietnia tego roku, również na targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Pierwszy na świecie model z segmentu premium to hybryda typu plug-in, czyli z możliwością ładowania baterii z gniazdka.

Auto dysponuje łączną mocą 416 KM, a średnie spalanie wynosi jedynie 3,1 l/100 km, co odpowiada emisji CO2 na poziomie 71 g/km. Jednocześnie hybrydowe Porsche Panamera może pochwalić się osiągami godnymi dla modeli tej marki - ze startu do prędkości 100 km/h przyspiesza w 5,5 s., zaś maksymalnie jest w stanie pojechać nawet 270 km/h.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Panamera
Porsche Panamera
Cena podstawowa już od: 415 360 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Aktualności 2017-10-23

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando