mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 100 tys. aut w 15 miesięcy

100 tys. aut w 15 miesięcy

15 miesięcy trwało wyprodukowanie 100 tysięcy egzemplarzy modelu BMW seria 3 w nowej fabryce koncernu w Lipsku, która rozpoczęła działalność 1 marca 2005 r.

100 tys. aut w 15 miesięcy

Jubileuszowym egzemplarzem był srebrny model BMW 330i przeznaczony dla klienta z Niemiec. Liczba stu tysięcy wyprodukowanych aut została osiągnięta wcześniej niż pierwotnie zakładano i potwierdziła tym samym bardzo duży potencjał zakładów w Lipsku.

Zobacz galerię zdjęć modelu BMW seria 3

Obecnie w nowej fabryce BMW dziennie z taśm montażowych zjeżdża 570 gotowych aut. Działy karoserii, lakierni oraz montażu pracują nieprzerwanie na dwie zmiany. Od początku przyszłego roku dzienna produkcja ma zostać zwiększona do 650 samochodów. Samochody BMW z Lipska trafiają do klientów na czterech kontynentach (Europa, Azja, Afryka oraz Ameryka Południowa i Środkowa), jednak aż jedną czwartą spośród tej liczby nabywają kierowcy z Niemiec.

Decyzja o utworzeniu fabryki w Lipsku zapadła w 2001 roku po przeanalizowaniu ok. 250 ofert możliwych lokalizacji nowego zakładu.

Zobacz więcej o marce BMW

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 3
BMW Seria 3
Cena podstawowa już od: 126 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW Seria 3 Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW BMW Seria 3

Podobne wiadomości:

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

Samochody luksusowe 2017-05-26

Już jutro rusza we Włoszech prestiżowa wystawa Villa d`Este. To właśnie tam zadebiutuje najnowszy projekt bawarskiego producenta. Koncepcyjny model nawiązuje do legendarnej „ósemki”. Czy w końcu doczekamy się następcy?

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Komentuj:

~wjr 2006-06-19

nieprzerwanie na dwie zmiany? Po 12 godzin?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Geely kupuje markę Proton
Geely kupuje markę Proton
Samochody marki Proton nie są znane w Europie, czego nie można powiedzieć o rynku azjatyckim. Dlatego nie powinien dziwić ruch chińskiego koncernu Gelly, który wszedł w posiadanie marki o sporym potencjale.