mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 100 tys. hybrydowych Hond

100 tys. hybrydowych Hond

Globalna sprzedaż modeli marki Honda napędzanych hybrydowym systemem IMA przekroczyła w szóstym roku od pojawienia się na rynku liczbę 100 tysięcy egzemplarzy.

Zdecydowanie największa sprzedaż aut z systemem IMA (Integrated Motor Assist) miała miejsce w Stanach Zjednoczonych (89 tys.), następnie w Japonii (5,9 tys.) i Europie (3,8 tys.). Obecnie Honda oferuje trzy swoje modele wyposażone w napęd hybrydowy - Insight, Civic Hybrid i Accord Hybrid.

Po raz pierwszy hybrydowa Honda pojawiła się w sprzedaży w listopadzie 1999 roku. Jeden litr paliwa pozwolił wówczas modelowi Insight na przejechanie 35 km. Model ten był również pierwszym hybrydowym autem oferowanym w sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych (grudzień 1999). Pod koniec 2001 roku pojawiła się Civic Hybrid, zaś hybrydowy Accord zadebiutował pod koniec ubiegłego roku.

Hybrydowe modele Hondy wytwarzane są w dwóch japońskich fabrykach koncernu. W zakładach Suzuka powstają Insight oraz Civic Hybrid, a w Saitama Accord Hybrid. Największą popularność zyskał sobie hybrydowy Civic, który sprzedawany jest w 19 krajach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.