mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 100 tysięcy Camaro rocznie

100 tysięcy Camaro rocznie

Robert Lutz, szef ds. modelu w General Motors uważa, że koncern będzie w stanie sprzedać więcej niż 100 tysięcy modeli Chevrolet Camaro. Jest to niezbędne minimum, żeby samochód wszedł do masowej produkcji.

100 tysięcy Camaro rocznie
Władze koncernu były bardzo przekonane do projektu Camaro, lecz żeby jego produkcja była możliwa, samochód będzie musiał sprzedawać się  w liczbie osiągającej przynajmniej 100 tysięcy sztuk rocznie. Nowe Camaro ma pozwolić na zdobycie szerokiego grona konsumentów oraz pokazać jakość produktów marki General Motors.
 
Zobacz galerię zdjęć modelu Chevrolet Camaro
 
Chevrolet Camaro ma być poważną konkurencją dla modelu Ford Mustang, którego sprzedano w zeszłym roku w Stanach Zjednoczonych w ilości 160.975 sztuk. W okresie największego popytu na samochody "muscle-car", Camaro sprzedawał się w ilości przekraczającej 200 tysięcy egzemplarzy.
 
Nowe auto będzie częścią nadchodzącego zestawienia modeli ze średniej oraz wyższej półki, które będą wyposażone w nowoczesny napęd na tylnią oś zaprojektowany przez firmę Holden. Premiery tych pojazdów mają nastąpić za oceanem na przełomie lat 2008/2009.
 
Czytak także:
 
Powraca Camaro (2006-01-16)


Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.