Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 100-tysięczny Mercedes CLA

100-tysięczny Mercedes CLA

Od chwili rynkowego debiutu w Europie w kwietniu 2013 r. Mercedes-Benz sprzedał na całym świecie już ponad 100 tys. egzemplarzy modelu CLA - w tym ponad 1100 sztuk w Polsce. Łącznie, kompaktowe Mercedesy nowej generacji - klas A, B, CLA i GLA - znalazły już ponad 800 tys. nabywców, z czego ponad 5,5 tysiąca na naszym rynku.

100-tysięczny Mercedes CLA
- Wynik 100 tys. sprzedanych Mercedesów CLA i 800 tys. nowych aut kompaktowych jasno wskazuje, że nasza ofensywa modelowa w tym segmencie zdecydowanie trafiła w sedno - powiedział Ola Källenius, członek zarządu Mercedes-Benz Cars odpowiedzialny za marketing i sprzedaż. - Miesiąc w miesiąc auta te są najważniejszymi czynnikami naszego wzrostu.

Mercedes prowadzi obecnie najszerszą ofensywę modelową w swojej historii. Najnowsze kompaktowe modele to dowód, że strategia ta zaczyna przynosić owoce. Zwłaszcza klasy A i CLA skutecznie pozyskują młodszych klientów na całym świecie.

CLA osiągnął znaczny sukces przede wszystkim na jego głównym rynku, w USA. Sprzedaje się tam jeden na cztery egzemplarze modelu (od chwili debiutu już ponad 27 tys. sztuk). To pierwszy Mercedes dostępny w Stanach Zjednoczonych w cenie poniżej 30 tys. dolarów i pierwszy w segmencie aut kompaktowych na tamtejszym rynku. Średnia wieku jego nabywców za oceanem wynosi około 45 lat, czyli o 10 lat mniej niż w przypadku całej gamy Mercedes-Benz. 8 na 10 właścicieli CLA jeździło wcześniej samochodem innej marki.

Poza USA kompaktowe, czterodrzwiowe coupe jest popularne zwłaszcza w Europie Zachodniej, dokąd trafia niespełna jedna trzecia jego produkcji. Prym wiodą tu rynki niemiecki i brytyjski.

W Polsce CLA od momentu premiery również cieszy się dużym zainteresowaniem - obecnie to co dziesiąty nowy Mercedes sprzedawany na naszym rynku. Od chwili premiery znalazł ponad 1100 nabywców, z czego blisko 400 w okresie od stycznia do lipca br. Co ciekawe, aż 15-proc. udział w sprzedaży ma najmocniejsza odmiana CLA 45 AMG o mocy 360 KM. Większość nabywców decyduje się dodatkowo podkreślić sportowe walory CLA - najpopularniejszą wersją w gamie jest CLA 250, często z pakietem Night oraz w białym kolorze calcite.

Łącznie, Mercedes-Benz sprzedał w Polsce już ponad 5,5 tysiąca kompaktowych modeli nowej generacji. Najpopularniejsze z nich to nowa klasa A oraz CLA, ale doskonale radzi sobie również GLA, który od stycznia do lipca br. trafił już w ręce 314 klientów.

Mercedes CLA produkowany jest od stycznia 2013 r. w fabryce Mercedes-Benz w Kecskemét na Węgrzech, gdzie powstaje również Klasa B. Wkrótce zostanie tam uruchomiony montaż trzeciego modelu - CLA Shooting Brake, który jako piąty członek dołączy do rodziny aut kompaktowych w drugiej połowie 2015 r.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa CLA
Mercedes Klasa CLA
Cena podstawowa już od: 121 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-4dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Fabryka Mercedesa w Jaworze w 2019 roku

Aktualności 2016-10-13

„Drift mode” w Mercedesach AMG

„Drift mode” w Mercedesach AMG

Technika 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?