mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 100-tysięczny Mercedes CLA

100-tysięczny Mercedes CLA

Od chwili rynkowego debiutu w Europie w kwietniu 2013 r. Mercedes-Benz sprzedał na całym świecie już ponad 100 tys. egzemplarzy modelu CLA - w tym ponad 1100 sztuk w Polsce. Łącznie, kompaktowe Mercedesy nowej generacji - klas A, B, CLA i GLA - znalazły już ponad 800 tys. nabywców, z czego ponad 5,5 tysiąca na naszym rynku.

100-tysięczny Mercedes CLA
- Wynik 100 tys. sprzedanych Mercedesów CLA i 800 tys. nowych aut kompaktowych jasno wskazuje, że nasza ofensywa modelowa w tym segmencie zdecydowanie trafiła w sedno - powiedział Ola Källenius, członek zarządu Mercedes-Benz Cars odpowiedzialny za marketing i sprzedaż. - Miesiąc w miesiąc auta te są najważniejszymi czynnikami naszego wzrostu.

Mercedes prowadzi obecnie najszerszą ofensywę modelową w swojej historii. Najnowsze kompaktowe modele to dowód, że strategia ta zaczyna przynosić owoce. Zwłaszcza klasy A i CLA skutecznie pozyskują młodszych klientów na całym świecie.

CLA osiągnął znaczny sukces przede wszystkim na jego głównym rynku, w USA. Sprzedaje się tam jeden na cztery egzemplarze modelu (od chwili debiutu już ponad 27 tys. sztuk). To pierwszy Mercedes dostępny w Stanach Zjednoczonych w cenie poniżej 30 tys. dolarów i pierwszy w segmencie aut kompaktowych na tamtejszym rynku. Średnia wieku jego nabywców za oceanem wynosi około 45 lat, czyli o 10 lat mniej niż w przypadku całej gamy Mercedes-Benz. 8 na 10 właścicieli CLA jeździło wcześniej samochodem innej marki.

Poza USA kompaktowe, czterodrzwiowe coupe jest popularne zwłaszcza w Europie Zachodniej, dokąd trafia niespełna jedna trzecia jego produkcji. Prym wiodą tu rynki niemiecki i brytyjski.

W Polsce CLA od momentu premiery również cieszy się dużym zainteresowaniem - obecnie to co dziesiąty nowy Mercedes sprzedawany na naszym rynku. Od chwili premiery znalazł ponad 1100 nabywców, z czego blisko 400 w okresie od stycznia do lipca br. Co ciekawe, aż 15-proc. udział w sprzedaży ma najmocniejsza odmiana CLA 45 AMG o mocy 360 KM. Większość nabywców decyduje się dodatkowo podkreślić sportowe walory CLA - najpopularniejszą wersją w gamie jest CLA 250, często z pakietem Night oraz w białym kolorze calcite.

Łącznie, Mercedes-Benz sprzedał w Polsce już ponad 5,5 tysiąca kompaktowych modeli nowej generacji. Najpopularniejsze z nich to nowa klasa A oraz CLA, ale doskonale radzi sobie również GLA, który od stycznia do lipca br. trafił już w ręce 314 klientów.

Mercedes CLA produkowany jest od stycznia 2013 r. w fabryce Mercedes-Benz w Kecskemét na Węgrzech, gdzie powstaje również Klasa B. Wkrótce zostanie tam uruchomiony montaż trzeciego modelu - CLA Shooting Brake, który jako piąty członek dołączy do rodziny aut kompaktowych w drugiej połowie 2015 r.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa CLA
Mercedes Klasa CLA
Cena podstawowa już od: 121 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Mercedes GLA: Blisko dziesiątki

auto motor i sport 2013-12-20

Jeśli w Audi albo BMW zapytacie o Mercedesa GLA, stwierdzicie, że czepiają się mało istotnych szczegółów, np. wyglądu. Tak reaguje się na auta, o których już na starcie wiadomo, że trafiają blisko dziesiątki.  

Używane: BMW X5 i Mercedes ML

auto motor i sport 0000-00-00

Każde z nich sprawdzi się pod operą, na autostradzie i w alpejskim kurorcie – chociaż na rynku używanych kosztują nawet pod 200 tys. zł, popyt na te luksusowe SUV-y jest duży.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.