mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10-cio tysięczny autobus MAN Lion's City

10-cio tysięczny autobus MAN Lion's City

Już od blisko 15 lat MAN Bus produkuje w Polsce niskopodłogowe autobusy miejskich. W tym czasie wyprodukowano 10 000 pojazdów, które jeżdżą po ulicach wielu miast na całym świecie.

10-cio tysięczny autobus MAN Lion's City
Na początku czerwca bieżącego roku linie produkcyjną opuścił 10 000 tysięczny autobus. Autobus spod znaku lwa dostarczono do niemieckiego klienta, przedsiębiorstwa komunikacyjnego VBL z Gummersbach w Nadrenii Westfalii.
„To nasz ogromny sukces i powód do dumy. Ciągłe doskonalenie organizacji i fachowi pracownicy to podstawa naszego sukcesu. MAN Bus należy do czołówki firm motoryzacyjnych w Europie, a swój istotny wkład w rozwój całego koncernu mają polscy fachowcy. Czujemy się bardzo mocno związani z Polską. Cieszymy się, że dzięki autobusom z Sadów już od blisko 15 lat promujemy również region wielkopolski. Przyjeżdżający do nas Klienci są zachwyceni Poznaniem i tym, co oferuje on swoim mieszkańcom - mówi Hagen Steiner, Członek Zarządu MAN Bus.
Nasze autobusy logo lwa jeżdżą m.in. w Paryżu, Berlinie, Dubaju, Kopenhadze, Moskwie i w wielu innych europejskich metropoliach, w tym także w Warszawie i w Poznaniu.
Produkowane w Starachowicach i w Sadach koło Poznania autobusy zdobyły liczne nagrody w dziedzinie wzornictwa, takie jak red dot award, czy też desing award. Spełniają również najwyższe standardy ekologiczne
Inwestycje firmy, której drugi zakład produkcyjny mieści się w Starachowicach, od początku jej działalności w Polsce wyniosły około 120 milionów Euro.
W roku 1996 władze koncernu MAN podjęły decyzję o zlokalizowaniu fabryki produkującej autobusy miejskie w Sadach. W niespełna dwa lata od jej podjęcia rozpoczęto ich produkcję. Potrzeba było tylko 12 miesięcy, aby za bramy zakładu wyjechał setny autobus. Od roku 2002 produkcja przebiega dwuetapowo. Szkielety autobusów produkowane są w Starachowicach, a montaż końcowy przebiega w Sadach.
W roku 2006 w Starachowicach uruchomiona została linia kataforezy zanurzeniowej Jest to jedna z najnowocześniejszych, unikalny proces technologiczny specjalistycznego zabezpieczenia antykorozyjnego, które gwarantuje najwyższą jakość produktu. Od drugiej połowy 2011 roku w Starachowicach produkowane będą również szkielety autokarów klasy VIP marki Neoplan.
W 2009 roku wybudowane zostało Centrum Obsługi Klienta, w którym klienci z całego świata w komfortowych warunkach dokonują odbioru zamówionych pojazdów. Dodatkowo zainwestowaliśmy w Halę Metod Produkcyjnych, w której badamy i testujemy nasze produkty przed wprowadzeniem ich do produkcji. Naszym priorytetem jest dostarczanie autobusów o najwyższej jakości. 250 lat historii Grupy MAN zobowiązuje nas do bycia niezawodnym. Już wkrótce kolejne inwestycje, które pozwolą nam na dalszy rozwój.
Cieszymy się również, że możemy zaoferować ciekawe rozwiązania studentom politechniki poznańskiej. Uruchomiony w zeszłym roku program Studiuj i Pracuj z MAN, to możliwość zdobycia praktyki i pracy w różnych zakładach koncernu na całym świecie. Dla nas to możliwość znalezienia najlepszych z najlepszych, a dzięki takim ludziom zbudujemy kolejne 10 000 autobusów - dodaje Hagen Steiner.

Podobne wiadomości:

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Corsa Gsi – polska cena
Opel Corsa Gsi – polska cena
Do zaprezentowanej wcześniej Insignii GSi dołącza mniejsza siostra - Corsa GSi. Rasowy maluch ma 150 KM mocy i drapieżny wygląd. Znamy już cenę modelu.