mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 lat Federal-Mogul w Gorzycach i dalsze inwestycje

10 lat Federal-Mogul w Gorzycach i dalsze inwestycje

Federal-Mogul Corporation, producent technologii dla motoryzacji, świętuje 10-lecie działalności swojego zakładu w Gorzycach. Firma zapowiada dalsze inwestycje w nowe urządzenia do produkcji tłoków, łożysk oraz innych technologii przeznaczonych do silników nowej generacji. Inwestycje będą wsparciem dla nowych kontraktów podpisanych przez firmę z wiodącymi na świecie producentami pojazdów.

10 lat Federal-Mogul w Gorzycach i dalsze inwestycje
Zakłady Federal-Mogul w Gorzycach i Gdańsku produkują zaawansowane technologicznie tłoki oraz bezołowiowe, niskotarciowe łożyska silnikowe, które zwiększają wydajność i czystość układu napędowego w pojazdach z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Zatrudniają około 1700 pracowników w Gorzycach oraz 700 osób w Gdańsku.

„Dalsze inwestycje zwiększają możliwości rozwoju wiodących technologii, które pomogą naszym klientom zmniejszyć zużycie paliwa i ograniczyć emisję spalin” – powiedział José Maria Alapont, Prezes Federal-Mogul. „Jesteśmy bardzo dumni, że doświadczenie i zaangażowanie naszych ludzi przyciąga nowe inwestycje w światowej klasy zakłady produkcyjne w Polsce. Wytwarzane tutaj technologie pomagają napędzać pojazdy budowane przez wielu wiodących na świecie producentów na wszystkich kontynentach” – powiedział Jan Bury, Wiceminister Skarbu Państwa, podczas obchodów 10-lecia działalności zakładu w Gorzycach.

Produkcja w zakładzie w Gorzycach rozpoczęła się w 1938 roku od małych odlewów dla przemysłu lotniczego. Zakład został przejęty przez Federal-Mogul w 2001 roku. Dzisiaj, wysoko zautomatyzowany zakład w Gorzycach zatrudnia 1700 ludzi korzystających z najnowszych technologii produkcji. Jest to pierwszy zakład Federal-Mogul produkujący nowoczesne tłoki DuraBowl® do silników wysokoobciążonych pojazdów. „Sukces naszego zakładu w Gorzycach w dalszym podnoszeniu poziomu jakości i wydajności pomaga nam przyciągać nowy biznes. W ciągu 10 lat od uruchomienia zakładu, roczna produkcja wzrosła trzykrotnie” – dodaje Krępa.

Produkcja łożysk, tulei i powiązanych z nimi produktów przez zakłady w Gdańsku rozpoczęła się w 1947 roku. Federal-Mogul został właścicielem zakładu w 1998 roku. Przez kolejne lata zostały wprowadzone kolejne udoskonalenia. Dzisiaj, zakład zatrudnia 700 osób, które produkują wszystkie rodzaje łożysk do silnika.

Federal-Mogul Corporation jest wiodącym na świecie dostawcą systemów napędowych i rozwiązań zabezpieczających dla najbardziej renomowanych producentów OEM z branży motoryzacyjnej, transportowej, lotniczej, morskiej, kolejowej; do maszyn roboczych, dla rolnictwa, urządzeń produkujących energię oraz dla odbiorów na rynku wtórnym na całym świecie. Firma Federal-Mogul powstała w Detroitw 1899 roku. Jej główna siedziba znajduje się w Southfield, (Michigan, USA). Federal-Mogul zatrudnia około 45 000 pracowników w 35 krajach.

Podobne wiadomości:

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy przetarg

A1 Tuszyn - Częstochowa - niebawem ruszy...

Polskie drogi 2017-06-19

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno

Polskie drogi 2017-06-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando