mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 lat Federal-Mogul w Gorzycach i dalsze inwestycje

10 lat Federal-Mogul w Gorzycach i dalsze inwestycje

Federal-Mogul Corporation, producent technologii dla motoryzacji, świętuje 10-lecie działalności swojego zakładu w Gorzycach. Firma zapowiada dalsze inwestycje w nowe urządzenia do produkcji tłoków, łożysk oraz innych technologii przeznaczonych do silników nowej generacji. Inwestycje będą wsparciem dla nowych kontraktów podpisanych przez firmę z wiodącymi na świecie producentami pojazdów.

10 lat Federal-Mogul w Gorzycach i dalsze inwestycje
Zakłady Federal-Mogul w Gorzycach i Gdańsku produkują zaawansowane technologicznie tłoki oraz bezołowiowe, niskotarciowe łożyska silnikowe, które zwiększają wydajność i czystość układu napędowego w pojazdach z silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Zatrudniają około 1700 pracowników w Gorzycach oraz 700 osób w Gdańsku.

„Dalsze inwestycje zwiększają możliwości rozwoju wiodących technologii, które pomogą naszym klientom zmniejszyć zużycie paliwa i ograniczyć emisję spalin” – powiedział José Maria Alapont, Prezes Federal-Mogul. „Jesteśmy bardzo dumni, że doświadczenie i zaangażowanie naszych ludzi przyciąga nowe inwestycje w światowej klasy zakłady produkcyjne w Polsce. Wytwarzane tutaj technologie pomagają napędzać pojazdy budowane przez wielu wiodących na świecie producentów na wszystkich kontynentach” – powiedział Jan Bury, Wiceminister Skarbu Państwa, podczas obchodów 10-lecia działalności zakładu w Gorzycach.

Produkcja w zakładzie w Gorzycach rozpoczęła się w 1938 roku od małych odlewów dla przemysłu lotniczego. Zakład został przejęty przez Federal-Mogul w 2001 roku. Dzisiaj, wysoko zautomatyzowany zakład w Gorzycach zatrudnia 1700 ludzi korzystających z najnowszych technologii produkcji. Jest to pierwszy zakład Federal-Mogul produkujący nowoczesne tłoki DuraBowl® do silników wysokoobciążonych pojazdów. „Sukces naszego zakładu w Gorzycach w dalszym podnoszeniu poziomu jakości i wydajności pomaga nam przyciągać nowy biznes. W ciągu 10 lat od uruchomienia zakładu, roczna produkcja wzrosła trzykrotnie” – dodaje Krępa.

Produkcja łożysk, tulei i powiązanych z nimi produktów przez zakłady w Gdańsku rozpoczęła się w 1947 roku. Federal-Mogul został właścicielem zakładu w 1998 roku. Przez kolejne lata zostały wprowadzone kolejne udoskonalenia. Dzisiaj, zakład zatrudnia 700 osób, które produkują wszystkie rodzaje łożysk do silnika.

Federal-Mogul Corporation jest wiodącym na świecie dostawcą systemów napędowych i rozwiązań zabezpieczających dla najbardziej renomowanych producentów OEM z branży motoryzacyjnej, transportowej, lotniczej, morskiej, kolejowej; do maszyn roboczych, dla rolnictwa, urządzeń produkujących energię oraz dla odbiorów na rynku wtórnym na całym świecie. Firma Federal-Mogul powstała w Detroitw 1899 roku. Jej główna siedziba znajduje się w Southfield, (Michigan, USA). Federal-Mogul zatrudnia około 45 000 pracowników w 35 krajach.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.