mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 lat Michelin w Polsce

10 lat Michelin w Polsce

Właśnie mija 10 lat od rozpoczęcia działalności koncernu Michelin w Polsce. Firma zatrudniła w Polsce już ponad 3 700 osób. Trwa realizacja kolejnych projektów inwestycyjnych.

10 lat Michelin w Polsce

W grudniu 1995 r. Michelin nabył pakiet kontrolny akcji fabryki oponiarskiej Stomil-Olsztyn S.A. Zaledwie trzy miesiące po podpisaniu umowy, w olsztyńskiej fabryce została uruchomiona produkcja zaawansowanych technologicznie opon do samochodów ciężarowych. Przy wsparciu Michelin, w latach 1995-1999 w fabryce przeprowadzono inwestycje o wartości 151 mln dolarów.

Od 1998 r. w fabryce w Olsztynie stosowane są standardy jakościowe Michelin, uznawane za wzorcowe w światowym przemyśle oponiarskim. Wielkim sukcesem okazało się zdobycie certyfikatu jakości zgodnego z QS 9000, najważniejszej normy przemysłu motoryzacyjnego, której zasady wynikają z wymogów amerykańskich koncernów motoryzacyjnych (Chrysler, Ford i General Motors). W kwietniu 2002 r. fabryka w Olsztynie dołączyła do ekskluzywnego klubu posiadaczy certyfikatu zgodności Systemu Zarządzania Środowiskowego z wymaganiami międzynarodowej normy ISO 14001.

Zobacz galerię: 10 lat Michelin w Polsce

Grupa Michelin zajmuje 39. pozycję na liście największych inwestorów zagranicznych w Polsce. Obecnie Michelin Polska S.A. zatrudnia przeszło 3 700 osób i jest liderem w segmencie premium, z udziałem w rynku sięgającym 33%. Firma eksportuje swe wyroby do 60 krajów świata. Do krajów europejskich trafia 89% eksportu, z czego ponad 70% do krajów Unii Europejskiej.

Michelin jest światowym liderem na rynku ogumienia. Udział firmy w globalnym rynku to 20,1%. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje usługi i produkty w dziedzinie transportu- są to opony do samolotów, samochodów, rowerów, sprzętu budowlanego i rolniczego, samochodów ciężarowych, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe. Rocznie Michelin produkuje 180 mln opon oraz 22 mln map i przewodników. Siedziba koncernu mieści się w Clermont-Ferrand we Francji. Firma jest obecna w 170 krajach, zatrudnia 125 tysięcy osób, w tym 4 000 personelu badawczego. Posiada 74 zakłady produkcyjne rozlokowane w 19 krajach na świecie.

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Olsztyna - znamy wykonawcę drugiego odcinka

Obwodnica Olsztyna - znamy wykonawcę drugiego...

Polskie drogi 2015-12-30

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na drugi odcinek

Południowa obwodnica Olsztyna - jest umowa na...

Polskie drogi 2016-03-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.