mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 lat Mitsubishi w Polsce

10 lat Mitsubishi w Polsce

10 lat temu w Warszawie powstała firma MMC Car Poland, oficjalny importer aut marki Mitsubishi. Początkowo sprzedawano kilkaset aut rocznie z kontyngentu bezcłowego, gdyż modele produkowane w Japonii były obłożone wysokim, 35-procentowym cłem.

10 lat Mitsubishi w Polsce

W kolejnych latach, wraz z pojawianiem się w ofercie nowych modeli – Space Star, Colt, Lancer, L200, Galant, Pajero, Pajero Sport, Outlander, Pajero Pinin a także sportowych Carisma GT i Lancer Evolution V, VI, VII i VIII roczna sprzedaż zwiększyła się do kilku tysięcy aut, by osiągnąć na koniec listopada 2005 roku łączną sumę 15.633 sprzedanych w ciągu 10 lat działalności firmy.

Plany MMC Car Poland na 2006 rok są ambitne - dzięki premierom nowych aut - Lancer Evolution IX (styczeń 2006), zmodernizowanego Lancera 2006 (kwiecień 2006) i zupełnie nowego modelu L200 (kwiecień 2006) oraz przy pomocy znakomitej gamy aut 4x4 firma ma zamiar skutecznie walczyć o klientów. Wbrew pesymistycznym prognozom, zakładającym dalsze zmniejszanie się wielkości sprzedaży w Polsce, plany MMC Car Poland zakładają sprzedaż co najmniej tej samej liczby aut, co w tym roku i stałe zwiększanie udziału w rynku.

Zobacz galerie zdjęć samochodów marki Mitsubishi

Zobacz więcej o marce Mitsubishi

Komentuj:

~marzula 2006-06-04

2 miesiące temu kupiłam Colta.Poza tym,że nieprzyjemnie trzeszczy i że spodziewałam się nieco mniejszego spalania,zawiodła klimatyzacja-prawdopodobnie nie była sprawna od początku.Za kilka dni minie miesiąc od zgłoszenia usterki i nic.Pan zbywa mnie obietnicami.Nie jestem zadowolona.Myślę,że za tę cenę mogłabym kupić naprawde dobry samochod i jescze trochę by mi zostało.Nie polecam.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.