mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 lat Radia Truck

10 lat Radia Truck

Mija 10 lat od nadania w Programie 1 Polskiego Radia pierwszej audycji Radio Truck. Audycja jest prawie trzygodzinnym magazynem słowno-muzycznym nadawanym kilka minut po północy (godz. 00.07 - 2.59), a jej docelowymi słuchaczami są kierowcy ciężarówek.

10 lat Radia Truck
Autor programu – Marian Leśniewski wspomina: „7 stycznia 1997 roku po raz pierwszy wyruszyła na trasę radiowa ciężarówka. Przez 520 nocy z piątku na sobotę staraliśmy się i nadal będziemy starać pomóc kierowcom, by szczęśliwie dojechali do celu: w trzech językach informujemy o warunkach jazdy i utrudnieniach w ruchu. Wspólnie ze słuchaczami oraz zaproszonymi gośćmi staramy się także rozwiązywać problemy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, czasu pracy kierowców, zasad prawidłowego działania przedsiębiorstw transportowych”.

W programie nie brakuje informacji na temat serwisów dla ciężarówek i autobusów oraz nowych modeli tych pojazdów pojawiających się na krajowych i zagranicznych wystawach. Po przystąpieniu do Unii Europejskiej audycja stała się ważnym przekaźnikiem przepisów oraz dyrektyw unijnych dotyczących transportu drogowego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie
Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie
Włoski producent odświeża ofertę najmniejszego modelu w gamie. Fiat Panda będzie teraz dostępny w dwóch nowych wersjach: City Cross oraz 4x4. Obydwa modele można już zamawiać w salonach.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech