Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 lat Radia Truck

10 lat Radia Truck

Mija 10 lat od nadania w Programie 1 Polskiego Radia pierwszej audycji Radio Truck. Audycja jest prawie trzygodzinnym magazynem słowno-muzycznym nadawanym kilka minut po północy (godz. 00.07 - 2.59), a jej docelowymi słuchaczami są kierowcy ciężarówek.

10 lat Radia Truck
Autor programu – Marian Leśniewski wspomina: „7 stycznia 1997 roku po raz pierwszy wyruszyła na trasę radiowa ciężarówka. Przez 520 nocy z piątku na sobotę staraliśmy się i nadal będziemy starać pomóc kierowcom, by szczęśliwie dojechali do celu: w trzech językach informujemy o warunkach jazdy i utrudnieniach w ruchu. Wspólnie ze słuchaczami oraz zaproszonymi gośćmi staramy się także rozwiązywać problemy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, czasu pracy kierowców, zasad prawidłowego działania przedsiębiorstw transportowych”.

W programie nie brakuje informacji na temat serwisów dla ciężarówek i autobusów oraz nowych modeli tych pojazdów pojawiających się na krajowych i zagranicznych wystawach. Po przystąpieniu do Unii Europejskiej audycja stała się ważnym przekaźnikiem przepisów oraz dyrektyw unijnych dotyczących transportu drogowego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Milion aut elektrycznych w Polsce - do 2025 roku
Milion aut elektrycznych w Polsce - do 2025 roku
Taka wizję ma Ministerstwo Energii. Przedstawiono ją w Planie Rozwoju Elektromobilności. Zadanie takie może wydawać się niemożliwe, ale według resortu energii, cel zostanie osiągnięty.