mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 lat Renault w Korei

10 lat Renault w Korei

Kiedy dziesięć lat temu Renault wykupiło 80,1% akcji Samsung Motors, firma Renault Samsung Motors stała się trzecim co do wielkości producentem samochodów w Korei. Dziś jest w stanie konkurować nawet z rodzimym liderem koreańskiego rynku - koncernem Hyundai-Kia.

10 lat Renault w Korei
W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2010 roku, Renault Samsung Motors odnotowało najwyższy poziom sprzedaży na rynku krajowym – sprzedaż 175.385 samochodów oznacza 65,2% wzrostu w porównaniu z wynikami z tego samego okresu ubiegłego roku (12,9-proc. udział w rynku). Warte podkreślenia jest, że firma wytwarza zaledwie cztery modele (SM3, SM5, SM7, QM5). Jednak dzięki zaangażowaniu Renault w koreański rynek, stał się on niezwykle ważny dla francuskiego koncernu. Obecnie jest trzecim co do wielkości rynkiem zbytu dla Renault, nieznacznie tylko ustępującym Francji i Włochom.

Firmie Renault Samsung Motors udało się utrzymać zrównoważony poziom sprzedaży, której dwie trzecie przypadają na rynek krajowy, a jedna trzecia na eksport. Z powodu światowego kryzysu gospodarczego sprzedaż krajowa wzrosła w większym stopniu niż eksport. Jednak poziom eksportu wzrósł od końca 2009 roku, co jest tłumaczone powrotem dobrej koniunktury na świecie.

Jednocześnie w bieżącym roku Renault Samsung Motors dziewiąty raz z rzędu uplasowało się na pierwszym miejscu, pod względem zadowolenia klientów. W dorocznym sondażu Marketing Insights dotyczącym jakości różnych marek samochodów, przeprowadzonym wśród 91.129 koreańskich klientów (porównywalnie do JD Power), firma Renault Samsung Motors odnotowała najlepsze rezultaty we wszystkich kategoriach (jakość produktów, jakość usług i ogólne zadowolenie klienta) umacniając tym samym swoją pozycję koreańskiej marki numer 1 pod względem zadowolenia użytkowników. Model SM3 CE uplasował się na pierwszym miejscu w klasie kompaktów ze względu na swoją jakość i trwałość. Model SM5 został natomiast wybrany najlepszym samochodem w swojej klasie (segment D), uwzględniającej wysoki poziom wymagań jakościowych (najmniejsza liczba awarii przypadająca na użytkownika).

Wraz z powstaniem nowej firmy w 2000 r., do życia powołane zostało centrum techniczne - Renault Samsung Technical Center (RSTC), którego zadaniem jest doskonalenie kolejnych wypuszczanych na rynek modeli. QM5 był pierwszym, zupełnie nowym produktem wprowadzonym przez Renault Samsung Motors dla sojuszu Renault-Nissan. RSTC odegrało kluczową rolę w pracach nad wprowadzoną w lipcu 2009 roku nową wersją modelu SM3, który odniósł duży sukces. Nowa wersja modelu SM5, wprowadzona na początku 2010 roku, to pierwszy, całkowicie nowy model, który został wypracowany we współpracy z RSTC z przeznaczeniem na rynek koreański i inne rynki zagraniczne. Poza tym, w ramach sojuszu Renault-Nissan, Renault Samsung Motors wytwarza i eksportuje na rynki zagraniczne również model SM3 (Sunny i Almera) pod marką Nissan.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault rynek koreański Renault Samsung

Podobne wiadomości:

Renault Captur po faceliftingu - poznaj polskie ceny

Renault Captur po faceliftingu - poznaj...

Aktualności 2017-05-09

Miejski crossover Renault przeszedł lifting i właśnie wkracza do polskich salonów. Przy tej okazji poznaliśmy oficjalny, polski cennik. Auto będzie dostępne z czterema silnikami w pięciu wersjach wyposażenia.

Na torze w bolidzie F1 – byłem nadkierowcą!

auto motor i sport 0000-00-00

Czy może być lepszy samochód testowy niż ten? Raport z jazdy nadajemy prosto zza kierownicy bolidu Formuły 1.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.