mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 lat obecności ArcelorMittal w Polsce

10 lat obecności ArcelorMittal w Polsce

ArcelorMittal świętuje 10-lecie obecności w Polsce.  Jest największym producentem stali w Polsce Zatrudnia ponad 12 tysięcy osób, a wraz ze spółkami zależnymi ponad 15 tys. pracowników. Skupia 5 zakładów hutniczych zlokalizowanych w: Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie oraz największą w Europie koksownię w Zdzieszowicach. Od 2004 r. wyprodukował w Polsce ponad 50 mln ton stali.

10 lat obecności ArcelorMittal w Polsce
- ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce i posiada ponad 70 procent zdolności produkcyjnych naszego hutnictwa. Przez 10 lat spółka udowodniła, że jest wiarygodnym podmiotem, który dynamicznie się rozwija i inwestuje na lokalnym rynku – powiedział wicepremier, minister gospodarki podczas uroczystości jubileuszowych 10-lecia obecności ArcelorMittal w Polsce. Spotkania odbyły się 4 lipca 2014 r. w Krakowie.

Wicepremier podkreślił, że sektor stalowy ma ogromny wpływ na rozwój wielu gałęzi przemysłu. - Spółka obejmując Polskie Huty Stali, podjęła zobowiązanie głębokiej restrukturyzacji tych zakładów. Dzięki temu udało się  stworzyć z nich ośrodki hutnicze na poziomie europejskim – dodał.
Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne dostawcy

Podobne wiadomości:

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Inwestycja Volkswagena największą w 2014 roku

Aktualności 2014-12-15

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.