mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 lat obecności ArcelorMittal w Polsce

10 lat obecności ArcelorMittal w Polsce

ArcelorMittal świętuje 10-lecie obecności w Polsce.  Jest największym producentem stali w Polsce Zatrudnia ponad 12 tysięcy osób, a wraz ze spółkami zależnymi ponad 15 tys. pracowników. Skupia 5 zakładów hutniczych zlokalizowanych w: Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Świętochłowicach i Chorzowie oraz największą w Europie koksownię w Zdzieszowicach. Od 2004 r. wyprodukował w Polsce ponad 50 mln ton stali.

10 lat obecności ArcelorMittal w Polsce
- ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce i posiada ponad 70 procent zdolności produkcyjnych naszego hutnictwa. Przez 10 lat spółka udowodniła, że jest wiarygodnym podmiotem, który dynamicznie się rozwija i inwestuje na lokalnym rynku – powiedział wicepremier, minister gospodarki podczas uroczystości jubileuszowych 10-lecia obecności ArcelorMittal w Polsce. Spotkania odbyły się 4 lipca 2014 r. w Krakowie.

Wicepremier podkreślił, że sektor stalowy ma ogromny wpływ na rozwój wielu gałęzi przemysłu. - Spółka obejmując Polskie Huty Stali, podjęła zobowiązanie głębokiej restrukturyzacji tych zakładów. Dzięki temu udało się  stworzyć z nich ośrodki hutnicze na poziomie europejskim – dodał.
Tematy w artykule: inwestycje zagraniczne dostawcy

Podobne wiadomości:

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Nowoczesne technologie Wabco z Wrocławia

Aktualności 2014-12-15

GM rekrutuje pracowników do zakładu w Gliwicach

GM rekrutuje pracowników do zakładu w...

Aktualności 2014-12-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando