mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10-letnie za gotówkę

10-letnie za gotówkę

Tylko 8% dorosłych Polaków kupiło w ubiegłym roku samochód dla siebie lub dla swojego gospodarstwa domowego - wynika z badania przeprowadzonego przez TNS OBOP w lutym 2006 roku. W większości przypadków były to samochody stare.

10-letnie za gotówkę
Największą popularnością cieszyły się samochody 10-letnie i starsze - od stycznia do grudnia 2005 roku kupiło je 60% nabywców. Stosunkowo nowe auta (z roczników 2003-2005) kupiło zaledwie 7% klientów. Niemal co dziesiąty nabywca (9%)  kupił auto wyprodukowane w latach 2000-2002.

Wiek zakupionych aut ma swoje odzwierciedlenie w cenach - im starsze auto, tym niższa jego cena. Ponad połowa kupujących (51%) przeznaczyła na zakup samochodu nie więcej niż 10 tys. zł, kwotę, powyżej 30 tys. zł wydało tylko 7% badanych. Średnia cena samochodu zakupionego w 2005 roku to 10 624 zł.

Z badania wynika, że zdecydowana większość samochodów została zakupiona za gotówkę. Co dziesiąty badany wybrał opcję mieszaną – gotówka plus kredyt. Jedynie 5% Polaków w całości sfinansowało zakup samochodu pożyczonymi pieniędzmi. Najmniej popularną formą finansowania samochodu był leasing.

„Przeprowadzone przez nas badanie wskazuje, że Polacy wolą kupować samochody za gotówkę, zwłaszcza te z drugiej ręki, które nie są zbyt drogie. Płatność gotówką jest zdecydowanie najszybszym i najtańszym sposobem na własne auto” – komentuje Anna Urbankiewicz, z TNS OBOP.
Tematy w artykule: TNS OBOP

Podobne wiadomości:

Polacy raczej nie chcą chińskich aut

Polacy raczej nie chcą chińskich aut

Aktualności 2011-07-12

Wciąż jeździmy zimą na letnich oponach

Wciąż jeździmy zimą na letnich oponach

Aktualności 2011-11-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.