mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10-milionowe auto Nissana

10-milionowe auto Nissana

Bieżącego lata Nissan osiągnie sprzedaż 10 milionów samochodów na rynku europejskim. Ten historyczny moment będzie uczczony za pomocą specjalnej oferty limitowanej serii modeli.

Na początku lat 80-tych japoński producent zaprzestał używania w Europie swej eksportowej nazwy jaką był Datsun i zaczął wykorzystywać globalnie nazwę Nissan. Od 1984 r do końca kwietnia 2005 r., Nissan sprzedał 9.803.000 aut w 17 krajach Europy. Końcowe odliczanie rozpoczęło się, a cel zostanie osiągnięty tego lata.

Przy rozwijającej się gamie samochodów będzie niezwykle trudno określić, w którym kraju zostanie sprzedany 10 milionowy Nissan, a nawet gdzie zostanie wyprodukowany. Może nim być Micra z fabryki NMUK w brytyjskim Sunderland albo Pathfinder z fabryki NMISA w Barcelonie.

W tym roku Nissan zaprezentował już następujące modele: Murano – crossover SUV, całkowicie nowe auto terenowe Pathfinder konstruowane w Hiszpanii, a także roadstera 350Z. Pick-Up Navara Double Cab miał swą premierę podczas targów w Genewie, a Navara King Cab zadebiutował w maju podczas salonu Barcelona Motor Show. Navara dołączy do produkcji w zakładzie w Hiszpanii, obok modelu Pathfider. Jesienią na rynek trafi produkowana w Wielkiej Brytanii Micra C+C, coupe-cabriolet stworzony na bazie miejskiego auta.

Największym rynkiem Nissana w Europie jest Wielka Brytania, gdzie w ubiegłym roku sprzedano tam 105.000 samochodów. Następnymi są Włochy, Hiszpania, Niemcy oraz Francja. Najszybciej rozwijającym się rynkiem jest Rosja z 28 tys. aut sprzedanych rok temu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.