mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 najgorszych samochodów 2007 roku

10 najgorszych samochodów 2007 roku

Amerykańskie wydanie magazynu Forbes opublikowało na swoich stronach listę dzięsięciu najgorszych samochodów roku. Ostatnie miesiące nie były zbyt łaskawe dla koncernu Chrysler, gdyż jego auta zajęły aż połowę pozycji w zestawieniu.

10 najgorszych samochodów 2007 roku

Kryteria, którymi kierował się amerykański magazyn nie były skomplikowane. W grę wchodziły cztery czynniki. Pierwszy to poziom i częstotliwość akcji serwisowych monitorowanych przez agencję NHTSA. Drugim był poziom niezawodności z raportów konsumenckich. Dwa ostatnie czynniki to stopień utraty wartości oraz wyniki testów zderzeniowych. Na podstawie zebranych danych utworzono ranking, który prezentujemy poniżej:

10: Pontiac Grand Prix
9: Hyundai Entourage
8: Nissan Quest
7: Chevrolet Aveo
6: Ford Crown Victoria
5: Dodge Magnum
4: Dodge Caliber
3: Jeep Liberty
2: Dodge Nitro
1: Chrysler Sebring

Tak słabe wyniki samochodów ze stajni Chryslera można tłumaczyć tym, że są one oparte na podobnych płytach podłogowych, jednostkach napędowych oraz elementach wnętrza. Tak więc problem leży tutaj nie w pojedynczych przypadkach, a w całej rodzinie modeli.


Podobne wiadomości:

Cayenne Turbo S najmocniejszym Porsche

Cayenne Turbo S najmocniejszym Porsche

Premiery 2008-04-22

Estakada co tydzień

Estakada co tydzień

Polskie drogi 2006-10-31

Komentuj:

~trol 2007-12-19

Francuskich aut nie ma w tym zestawieniu, gdyż nie importuje się ich na rynek amerykański (ostatnim był Renault Medalion (21) w 88roku i miara sie przelała, podobnie włoszczyzny /sporadyczne widoczne indywidualne importy modeli alfa romeo )

~siekiera 2007-12-06

NISSAN to rodzynek w tym zestawieniu ,po przejęciu przez genialnego producenta tandety koncern Renault też załapał się do tego niechlubnego zestawienia....

~yur 2007-12-06

jakoś nikt nie wspomina o tym złomie z Niemiec - czy nowe czy stare te same dziadostwo za grube pieniądze!!!!!!!

~Jurek 2007-12-06

Marka Hyundai przebija sie godnie na rynki swiatowe

~HvK 2007-12-01

Przeczytaj caly artykuł. Tu jest mowa o awaryjnosci i utracie wartosci, czyli czynnikach raczej wymiernych. Przyjemnosc z jazdy to calkiem inna para kaleson. P.S. Z ta zmiana zdania to chyba do Forbesa :D, albo jeszcz lepiej do amerykanow ktorzy nie chca kupowac tych samochodow ( bo chyba z tego jest znaczny spadek wartosci)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Stinger - polski cennik już dostępny
Kia Stinger - polski cennik już dostępny
W polskich salonach lada moment zamelduje się Kia Stinger - rasowe gran turismo prosto z Korei Południowej. Polski importer opublikował oficjalny cennik.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech