mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 najgorszych samochodów 2007 roku

10 najgorszych samochodów 2007 roku

Amerykańskie wydanie magazynu Forbes opublikowało na swoich stronach listę dzięsięciu najgorszych samochodów roku. Ostatnie miesiące nie były zbyt łaskawe dla koncernu Chrysler, gdyż jego auta zajęły aż połowę pozycji w zestawieniu.

10 najgorszych samochodów 2007 roku

Kryteria, którymi kierował się amerykański magazyn nie były skomplikowane. W grę wchodziły cztery czynniki. Pierwszy to poziom i częstotliwość akcji serwisowych monitorowanych przez agencję NHTSA. Drugim był poziom niezawodności z raportów konsumenckich. Dwa ostatnie czynniki to stopień utraty wartości oraz wyniki testów zderzeniowych. Na podstawie zebranych danych utworzono ranking, który prezentujemy poniżej:

10: Pontiac Grand Prix
9: Hyundai Entourage
8: Nissan Quest
7: Chevrolet Aveo
6: Ford Crown Victoria
5: Dodge Magnum
4: Dodge Caliber
3: Jeep Liberty
2: Dodge Nitro
1: Chrysler Sebring

Tak słabe wyniki samochodów ze stajni Chryslera można tłumaczyć tym, że są one oparte na podobnych płytach podłogowych, jednostkach napędowych oraz elementach wnętrza. Tak więc problem leży tutaj nie w pojedynczych przypadkach, a w całej rodzinie modeli.


Podobne wiadomości:

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Polskie drogi 2016-07-01

Norma Euro 2012

Norma Euro 2012

Auto Firmowe 2008-07-15

Komentuj:

~trol 2007-12-19

Francuskich aut nie ma w tym zestawieniu, gdyż nie importuje się ich na rynek amerykański (ostatnim był Renault Medalion (21) w 88roku i miara sie przelała, podobnie włoszczyzny /sporadyczne widoczne indywidualne importy modeli alfa romeo )

~siekiera 2007-12-06

NISSAN to rodzynek w tym zestawieniu ,po przejęciu przez genialnego producenta tandety koncern Renault też załapał się do tego niechlubnego zestawienia....

~yur 2007-12-06

jakoś nikt nie wspomina o tym złomie z Niemiec - czy nowe czy stare te same dziadostwo za grube pieniądze!!!!!!!

~Jurek 2007-12-06

Marka Hyundai przebija sie godnie na rynki swiatowe

~HvK 2007-12-01

Przeczytaj caly artykuł. Tu jest mowa o awaryjnosci i utracie wartosci, czyli czynnikach raczej wymiernych. Przyjemnosc z jazdy to calkiem inna para kaleson. P.S. Z ta zmiana zdania to chyba do Forbesa :D, albo jeszcz lepiej do amerykanow ktorzy nie chca kupowac tych samochodow ( bo chyba z tego jest znaczny spadek wartosci)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.