mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 nowych fabryk Toyoty

10 nowych fabryk Toyoty

Toyota potwierdza swoją ekspansję produkcyjną. Do końca 2010 japońska marka chce wybudować dziesięć nowych zakładów montażowych i tym samym zwiększyć światową produkcję z obecnych siedmiu do ponad dziesięciu milionów samochodów rocznie.

Nie od wczoraj wiadomo, że Japończycy przymierzają się do zdetronizowania obecnie największego producenta samochodów, amerykańskiego giganta – General Motors. W tych założeniach ma pomóc Toyocie dziesięć nowych montażowni rozsianych po całym świecie.

Jednym z pierwszych, nowych zakładów ma być wybudowany do roku 2009. Będzie się znajdował w amerykańskim stanie Texas. Jeżeli plany zostaną zrealizowanie nowy zakład będzie już ósmą filią produkcyjną Toyoty w Ameryce Północnej.

Dowiedz się więcej o marce Toyota 

Do końca 2010 roku mają powstać kolejne montażownie. W Europie będzie to francuska miejscowość Valenciennes, w której notabene już jest jedna fabryka Toyoty. Kolejne państwa jakie bierze Toyota pod uwagę to między innymi: Rosja, Chiny, Tajlandia i Indie.

Jeżeli plany japońskiego koncernu się powiodą do końca 2010 roku, na całym świecie Toyota będzie w posiadaniu aż 41 fabryk produkujących samochody i montażowni.

Czytaj także:

Gwarancja na milion kilometrów  2006-05-19

Toyota zaprzecza planom 2006-05-16

Toyota w USA z większą autonomią 2006-05-12

Nowa fabryka Toyoty w Europie? 2006-05-08

Będą produkować więcej za granicą 2006-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?