mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 przykazań dla kierowcy

10 przykazań dla kierowcy

Zbliżający się okres majowego weekendu w policyjnych statystykach uchodzi za jeden z najniebezpieczniejszych w całym roku pod względem wypadków drogowych. Również w tym roku policja nawołuje kierowców o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych. Do apelu przyłączył się również Episkopat Polski, który przedstawił kodeks 10 przykazań dla kierowców.

10 przykazań dla kierowcy
Statystyki sporządzone przez Komendę Główną Policji pokazują jednoznacznie, że majowe weekendy są okresem wzmożonego ruchu drogowego i przyczyną wielu tragicznych wypadków. W ubiegłym roku w ciągu czterech dni (30.04 – 03.05) doszło do 547 wypadków, w których zginęło 50 osób, a 775 zostało rannych.

Z tej okazji na zorganizowanej przez Krajowe Duszpasterstwo Kierowców konferencji pn. „Niedziela modlitw za kierowców”, w której udział wzięli przedstawiciele KGP oraz znani sportowcy motoryzacyjni: Jacek Czachor, Krzysztof Hołowczyc i Maciej Wisławski, zaprezentowano kodeks 10 przykazań dla kierowców, który ma być niejako motoryzacyjną Biblią dla uczestników ruchu drogowego. 

Obok na zdjęciu przedstawiamy owe 10 przykazań, które w myśl głoszonego na konferencji hasła: „Wróćmy w komplecie do domu, tak jak wyjechaliśmy na weekend !”, mają zwiększyć świadomość uczestnictwa w ruchu drogowym wśród kierowców i zmniejszyć liczbę wypadków.

Komentuj:

~andken 2016-01-24

Wyobraźmy sobie że wszyscy nagle zaczęli by poruszać się po drogach, praktycznie stosując wszystkie przepisy, czy wtedy było by idealnie, nikt by nie zginął, nikt nie był by już ranny. Na pewno poprawiło by to sytuacje bezpieczeństwa .Jednak i tak okazało by się że i to nie wystarcza i podjęto by kolejne decyzje zaostrzenia przepisów posuwając się do skrajności. Gdzie jazda samochodem w wielu sytuacjach może stracić sens a posiadanie samochodu staje się jedynie uciążliwością, która jednak pochłania z budżetu domowego niemal połowę dochodów. Trzeba także wziąć pod uwagę i to że przepisów natworzyć można wiele, ale co z tego jak większość kierowców w świadomości ich nie posiada, albo skłonni są nie przywiązywać do nich szczególnej wagi. Uważając że są wspaniałymi kierowcami. A piesi i rowerzyści uznaje się że nie potrzebują żadnych szkoleń czy uprawnień.

~bas 2009-02-19

kazdy powinien coś robic,a nie siedzieć z założonymi rekami i udawać,ze nic się nie dzieje jak ginie tyle niewinnych ludzi

~Peter 2007-06-20

Człowieku! Co Ci to przeszkadza??

~ziomal 2006-04-27

ja pi.... nie moge, niedlugo na kazdy temat kosciol bedzie mial najwiecej do powiedzenia

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.