mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 tys. aut grupy LeasePlan

10 tys. aut grupy LeasePlan

Firma LeasePlan Fleet Management w Polsce chce do 2008 roku zwiększyć flotę zarządzanych przez siebie samochodów z posiadanych obecnie 3.600 do 10.000.

Jeśli plan ten się powiedzie, w 2008 roku LeasePlan stanie się potentatem branży leasingowej na polskim rynku (obecnie około 10% udziału w rynku).

"Nasze plany poparte są dokładną analizą sytuacji w branży leasingowej – mówi Sławomir Wontrucki, nowy dyrektor zarządzający w firmie LeasePlan. – Uważam, że liczba 10.000 samochodów w 2008 roku jest realna. Już od pewnego czasu obserwujemy stałe, dynamiczne tempo rozwoju rynku. Chcielibyśmy powiększać naszą grupę klientów dwa razy szybciej niż wynosi średnia wśród firm leasingowych" – dodaje dyrektor Wontrucki.

Ocenia się, że obecnie w Polsce w leasingu jest około 50 tysięcy samochodów i według szacunków liczba ta się zwiększa. W 2003 roku działały w Polsce 23 firmy zajmujące się leasingiem samochodów, które miały 2.144 klientów. Obecnie liczba firm leasingowych zbliża się już ku 30.

LeasePlan jest największą na świecie firmą zarządzającą flotami samochodowymi. W 26 krajach na 5 kontynentach obsługuje park samochodowy liczący ponad 1,2 miliona pojazdów, zapewnia usługi leasingowe oraz rozwiązania dotyczące zarządzania flotą samochodową dla klientów korporacyjnych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.