mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 10 tys. aut grupy LeasePlan

10 tys. aut grupy LeasePlan

Firma LeasePlan Fleet Management w Polsce chce do 2008 roku zwiększyć flotę zarządzanych przez siebie samochodów z posiadanych obecnie 3.600 do 10.000.

Jeśli plan ten się powiedzie, w 2008 roku LeasePlan stanie się potentatem branży leasingowej na polskim rynku (obecnie około 10% udziału w rynku).

"Nasze plany poparte są dokładną analizą sytuacji w branży leasingowej – mówi Sławomir Wontrucki, nowy dyrektor zarządzający w firmie LeasePlan. – Uważam, że liczba 10.000 samochodów w 2008 roku jest realna. Już od pewnego czasu obserwujemy stałe, dynamiczne tempo rozwoju rynku. Chcielibyśmy powiększać naszą grupę klientów dwa razy szybciej niż wynosi średnia wśród firm leasingowych" – dodaje dyrektor Wontrucki.

Ocenia się, że obecnie w Polsce w leasingu jest około 50 tysięcy samochodów i według szacunków liczba ta się zwiększa. W 2003 roku działały w Polsce 23 firmy zajmujące się leasingiem samochodów, które miały 2.144 klientów. Obecnie liczba firm leasingowych zbliża się już ku 30.

LeasePlan jest największą na świecie firmą zarządzającą flotami samochodowymi. W 26 krajach na 5 kontynentach obsługuje park samochodowy liczący ponad 1,2 miliona pojazdów, zapewnia usługi leasingowe oraz rozwiązania dotyczące zarządzania flotą samochodową dla klientów korporacyjnych.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.