mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 119 punktów na raz

119 punktów na raz

Zielonogórscy policjanci zatrzymali kierującego Porsche Cayenne, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przez miasto z prędkością 200 km/h.

119 punktów na raz
Wszystko zaczęło się w Zielonej Górze na Al. Zjednoczenia, kiedy to patrol ruchu drogowego chciał zatrzymać do kontroli kierującego Porsche, który przekroczył dozwoloną prędkość. Na widok policjantów kierujący zaczął uciekać. Jechał z bardzo dużą prędkością, przekraczającą 200 km/h, wymuszał pierwszeństwo przejazdu, zmuszał innych kierujących do gwałtownego hamowania i zjechania na pobocze. W sumie kierujący popełnił 12 wykroczeń drogowych i 2 przestępstwa.

Mężczyzna został zatrzymany w podzielonogórskiej Raculi, kiedy to wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu przez policjantów kierujący był agresywny i policjanci musieli mu założyć kajdanki. Kierującym okazał się 43-letni mężczyzna. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało u niego prawie 0,4 promila. Trafił do policyjnej izby zatrzymań, a samochód zabezpieczono na parkingu strzeżonym.

W sumie 43-letni kierujący popełnił 12 wykroczeń drogowych, za co otrzymał 119 punktów karnych. Mężczyzna odpowie także za znieważenie policjantów i spowodowanie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym.
Tematy w artykule: policja mandaty

Podobne wiadomości:

Policja tylko... wysokoprężna

auto motor i sport 0000-00-00

Lexus IS-Force

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~grey 2009-09-17

Mistrzu jak delikwent bedzie jedzieł bez prawa jazdy to za pierwszym razem faktycznie dostanie tylk mandat 500 zl ale jak go zlapia nastepnym razem to moze juz dostac wniosek do sadu a sad mu moze przywalic duuuzo wieksza kare , niestety to prawda ze w tym przypadku zadnych punktow nie dostanie ... dlaczego ? bo nie ma prawa jazdy a punkty przypisuje sie tylko kierowcom czyli o osobom którzy posiadają uprawnieniea do kierowania pojazdami w podobnej sytuacji są gówniarze szalejacy na motorowerach - ostatnio namierzyłem takiego który jechał w obszarze zabudowanym z predkoscia ok 90 km/h i jak go zatrzyma drogowka to tylko moga mu wlepic mandat i nic wiecej , zadnych punktow

~monthy 2009-09-16

Dziki wschód. Lata przyzwyczajeń z poprzedniego systemy i przykład z góry (polityków). Mam większy szybszy pojazd a do tego kasę to wszytko mi wolno.

~Mistrzu 2009-09-15

I zapewne go wypuszczą. Jeśli straci prawo jazdy, w co akurat szczerze wątpię, to i tak ponownie zasiądzie za kierownicą. Dlaczego, gdy zostaje złapany delikwent, który w ogóle nie posiada prawa jazdy, wkleja się jemu mandat w wysokości 500 zł i puszcza dalej? Jakim to głupim prawem pozwala się takiej osobie prowadzić samochód? Teoretycznie, ktoś taki nie zna przepisów, a więc stwarza realne zagrożenie na drogach. I jak to się ma pod względem uczciwości do pozostałych uczestników ruchu drogowego? Przecież ktoś, kto chce zrobić prawo jazdy musi wydać niemałe pieniądze na kurs, a potem opłacić egzamin i zdawać go kilka razy, bo przecież ktoś musi na nim zarobić i oblać go pod byle pretekstem. Więc pytam się, po co ten cały teatrzyk? Wychodzi na to, że lepiej jest olać egzaminy i jeździć. I w ten sposób człowiek lepiej na tym wychodzi.

aaa 2009-09-15

Chyba rekord, nie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.