mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 11 mln minivanów Chrysler Group

11 mln minivanów Chrysler Group

Dwadzieścia jeden lat temu w Chrysler Group powstał pierwszy nowoczesny minivan, znany ówcześnie jako "The Magic Wagon". Dzisiaj, po jedenastu milionach sprzedanych pojazdów – minivan na dobre odmienił pojęcie rodzinnego środka transportu.

11 mln minivanów Chrysler Group

Ponowna rewolucja nastąpiła wraz z wyposażeniem samochodów Chrysler Grand Voyager w nowy system aranżacji siedzeń i schowków "Stow n' Go". Dzięki możliwości łatwego składania siedzeń drugiego i trzeciego rzędu pod podłogę i schowkom o pojemności 340 litrów (w normalnej pozycji siedzeń) – system ten nie dał szans konkurencji.

W marcu 2005 roku sprzedaż minivanów przekroczyła poziom 11 mln sztuk, a samochody Chrysler Town & Country, Dodge Caravan/Grand Caravan i Chrysler Voyager/Grand Voyager dostępne są w ponad 70 krajach całego świata.

"Chrysler Group szczyci się nie tylko wynalazkiem minivana ale i pozycją lidera tego segmentu od 21 lat" – powiedział Darryl Jackson, wiceprezes ds. marketingu Dodge – "Jesteśmy także pod wrażeniem, iż 11 milionów naszych klientów wybrało minivany Chrysler i Dodge dwukrotnie częściej niż pojazdy najbliższej konkurencji."

Co pewien czas pojawiają się spekulacje, iż czas minivanów jako segmentu rynkowego ma się ku końcowi. Jednak faktem jest, iż ich sprzedaż trwa w najlepsze na coraz trudniejszym rynku – osiągając przeciętnie 1,2 mln sztuk rocznie od 10 już lat. Co 15 nowy pojazd sprzedawany obecnie w USA należy do segmentu MPV. Udział Chrysler Group w amerykańskim rynku minivanów za rok 2004 wyniósł 34 procent. 

Minivany Chrysler Group produkowane są w kanadyjskim zakładzie DaimlerChrysler Windsor Assembly Plant (stan Ontario) i amerykańskim St. Louis South Assembly Plant (stan Missouri), a także w zakładzie Magna Steyr w austriackim mieście Graz.

Komentuj:

~ja 2006-06-12

nie mam weny to i komentarza nie ma :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.