mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 11 nietrzeźwych w "Trzeźwy poranek"

11 nietrzeźwych w "Trzeźwy poranek"

Aż 11 nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci z Białegostoku w ramach wczorajszej akcji "Trzeźwy poranek”. Niechlubny rekordzista miał we krwi 1,5 promila alkoholu.

11 nietrzeźwych w

Akcja "Trzeźwy poranek" prowadzona jest przez podlaskich policjantów od blisko roku. W ramach tej akcji systematycznie, w różnych punktach na drogach województwa sprawdzają trzeźwość kierowców. Tak było i woczoraj. W godzinach od 6:00 do 8:00 funkcjonariusze przeprowadzili „Trzeźwy poranek” w trzech punktach na Podlasiu.
 
W trakcie dwugodzinnych działań policjanci sprawdzili trzeźwość blisko 1450 kierowców. Niestety również i tym razem okazało się, że są wśród nich osoby, które zasiadły za kierownicą po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze odnotowali w sumie 11 takich przypadków.
 
Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany w Białymstoku 34-letni kierowca Citroena. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna nie jechał sam, wiózł swoich rodziców. Niewiele mniejszy wynik badania trzeźwości odnotowali policjanci u kierowcy Mazdy, 32-letniego mieszkańca Białegostoku. Kierujący tym autem mając 1,2 promila alkoholu we krwi wiózł swoje dzieci do szkoły. W Siemiatyczach policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę miejskiego autobusu. Badanie alkomatem 57-latka wykazało u niego ponad pół promila alkoholu. Wszyscy zatrzymani kierowcy za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowiedzą przed sądem.
 
W ciągu 9 miesięcy br. policjanci na podlaskich drogach zatrzymali ponad 4,5 tys. nietrzeźwych kierowców. W tym samym czasie doszło do 844 wypadków. Aż 83 spośród nich spowodowali nietrzeźwi użytkownicy ruchu. Tylko w tych zdarzeniach zginęło 7 osób, a kolejnych 109 zostało rannych. Dlatego też podobne działania policja będzie kontynuowała w przyszłości.
 
Czytaj także:

Będzie więcej fotoradarów (2007-09-21)

Polskie drogi wciąż niebezpieczne (2007-09-21)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.