mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 11 nietrzeźwych w "Trzeźwy poranek"

11 nietrzeźwych w "Trzeźwy poranek"

Aż 11 nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci z Białegostoku w ramach wczorajszej akcji "Trzeźwy poranek”. Niechlubny rekordzista miał we krwi 1,5 promila alkoholu.

11 nietrzeźwych w

Akcja "Trzeźwy poranek" prowadzona jest przez podlaskich policjantów od blisko roku. W ramach tej akcji systematycznie, w różnych punktach na drogach województwa sprawdzają trzeźwość kierowców. Tak było i woczoraj. W godzinach od 6:00 do 8:00 funkcjonariusze przeprowadzili „Trzeźwy poranek” w trzech punktach na Podlasiu.
 
W trakcie dwugodzinnych działań policjanci sprawdzili trzeźwość blisko 1450 kierowców. Niestety również i tym razem okazało się, że są wśród nich osoby, które zasiadły za kierownicą po spożyciu alkoholu. Funkcjonariusze odnotowali w sumie 11 takich przypadków.
 
Niechlubnym rekordzistą okazał się zatrzymany w Białymstoku 34-letni kierowca Citroena. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna nie jechał sam, wiózł swoich rodziców. Niewiele mniejszy wynik badania trzeźwości odnotowali policjanci u kierowcy Mazdy, 32-letniego mieszkańca Białegostoku. Kierujący tym autem mając 1,2 promila alkoholu we krwi wiózł swoje dzieci do szkoły. W Siemiatyczach policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę miejskiego autobusu. Badanie alkomatem 57-latka wykazało u niego ponad pół promila alkoholu. Wszyscy zatrzymani kierowcy za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowiedzą przed sądem.
 
W ciągu 9 miesięcy br. policjanci na podlaskich drogach zatrzymali ponad 4,5 tys. nietrzeźwych kierowców. W tym samym czasie doszło do 844 wypadków. Aż 83 spośród nich spowodowali nietrzeźwi użytkownicy ruchu. Tylko w tych zdarzeniach zginęło 7 osób, a kolejnych 109 zostało rannych. Dlatego też podobne działania policja będzie kontynuowała w przyszłości.
 
Czytaj także:

Będzie więcej fotoradarów (2007-09-21)

Polskie drogi wciąż niebezpieczne (2007-09-21)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.