mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 132 kilometry elektrycznym Chevroletem

132 kilometry elektrycznym Chevroletem

Znany jest już w końcu zasięg, jaki jesteśmy w stanie pokonać, jadąc w pełni naładowanym Chevroletem Spark EV. Elektryczna odmiana małego Chevroleta pozwoli zaoszczędzić w przeciągu 5 lat w porównaniu do konwencjonalnie napędzanego Sparka ok. 9 tys. dolarów na samym paliwie.

132 kilometry elektrycznym Chevroletem
W Stanach Zjednoczonych Chevrolet Spark EV pojawi się w sprzedaży latem tego roku, na początku w stanach Kalifornia i Oregon, natomiast w Europie zadebiutuje na wybranych rynkach w 2014 roku.

21 kWh akumulator litowo-jonowy zainstalowany na pokładzie Sparka EV, podobnie jak akumulator Chevroleta Volta, będzie objęty ochroną gwarancyjną – osiem lat lub 161.000 kilometrów.

Spark EV będzie pierwszym samochodem na rynku wykorzystującym zatwierdzoną przez SAE (Society of Automotive Engineers – Stowarzyszenie Inżynierów Motoryzacji) ładowarkę typu combo, umożliwiającą szybkie ładowanie prądem stałym. System szybkiego ładowania, oferowany wkrótce po debiucie rynkowym, pozwoli na naładowanie akumulatorów do poziomu 80 procent w około 20 minut. Co więcej, system został opracowany tak, aby możliwe było wykonanie kilku takich ładowań dziennie. Ładowanie z wykorzystaniem gniazdka prądu o napięciu 230V zajmuje natomiast od 6 do 8 godzin.

Chevrolet Spark EV będzie przyspieszał od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 8,5 sekundy. Doskonałe osiągi to zasługa połączenia silnika elektrycznego na magnesy trwałe z koaksjalnym zespołem napędowym, produkującym ponad 130 KM mocy.

Podobne wiadomości:

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do 2040 roku

Francja - zakaz sprzedaży aut spalinowych do...

Aktualności 2017-07-12

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Toyota pracuje nad autami elektrycznymi

Technika 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii
Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii
Afera "dieselgate" odbija się czkawką u kolejnych producentów należących do grupy VW. Tym razem ucierpi z tego powodu Porsche, które nie może sprzedawać niektórych swoich produktów na terenie Szwajcarii.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech