mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 14,7 mld USD inwestycji zgranicznych

14,7 mld USD inwestycji zgranicznych

Według szacunków NBP, wartość napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski wyniosła w 2006 r. 14,7 mld USD.

14,7 mld USD inwestycji zgranicznych

„Co czwarty dolar zainwestowany przez firmy zagraniczne w tej części Europy jest inwestowany w Polsce. Bierze się to prawdopodobnie z doświadczeń, które mają zagraniczni inwestorzy, a także z perspektywy rozwoju gospodarczego, przed którą Polska stoi” – powiedział Marcin Korolec, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki.

W 2007 roku PAIiIZ planuje misje inwestycyjne m.in. do USA, Japonii, Chin, Skandynawii, Brazylii, Rosji oraz Korei Południowej, jak również wystawy polskich produktów i wzornictwa w Indiach, Singapurze, Niemczech i Rosji. Ponadto PAIiIZ zamierza włączyć środowiska polonijne do działań na rzecz rozwoju gospodarczego kraju.

Agencja przygotowuje również drugą edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal”. Pierwsza realizowana była w 2005 roku i spotkała się z dużym zainteresowaniem samorządów, a także przyniosła konkretne, wymierne efekty: spośród 70 gmin wyróżnionych i nagrodzonych w pierwszej edycji konkursu w 2005 roku ponad dwadzieścia pozyskało inwestora. ”Grunt na medal” jest organizowany we współpracy z Marszałkami Województw pod patronatem Ministra Gospodarki. Wyróżnione gminy mają większą szansę na pozyskanie inwestora zagranicznego.

Przeczytaj także:

Inwestycyjny pępek Europy (2007-02-08)

Polska odbierze 7 razy więcej (2006-10-16)


 

Tematy w artykule: gospodarka

Podobne wiadomości:

Dobry klimat inwestycyjny w Polsce

Dobry klimat inwestycyjny w Polsce

Aktualności 2014-03-04

Nowe inwestycje w Bolesławcu

Nowe inwestycje w Bolesławcu

Aktualności 2014-03-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.