mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 14-latka uciekała z prędkością 180 km/h!

14-latka uciekała z prędkością 180 km/h!

W powiecie gryfickim policjanci gonili pirata drogowego uciekającego BMW blisko 180 km/h. Gdy kierowca stracił panowanie nad autem, a to wypadło z drogi na tory kolejowe, policjanci zaczęli wyciągać pasażerów. Piratem drogowym okazała się 14-latka wioząca dwóch pasażerów - 10- i 13-latka.

14-latka uciekała z prędkością 180 km/h!
Około 4 km od Trzebiatowa, w pobliżu miejscowości Gąbin policjanci zobaczyli pędzące drogą BMW. Samochód zatrzymał się, po czym szybko ruszył w kierunku radiowozu. Funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania, lecz auto ominęło radiowóz poboczem drogi i z piskiem opon ruszyło dalej. Rozpoczął się pościg.

BMW uciekało z prędkością dochodzącą do 180 km/h. W pewnym momencie uciekinier dojechał do skrzyżowania z drogą prowadzącą przez tory kolejowe. Skręcając z dużą prędkością w tę drogę wpadł w poślizg. Auto stanęło na torach.

Policjanci zobaczyli, że w odległości około kilometra nadjeżdża pociąg osobowy. Niezwłocznie podbiegli do samochodu. Na tylnym siedzeniu zobaczyli dwójkę dzieci, a za kierownicą bardzo młodą dziewczynę. Wszystkich natychmiast wyciągnięto z pojazdu. Cały czas do stojącego na torach BMW zbliżał się pociąg. Po bezskutecznej próbie odciągnięcia auta z torów policjanci dawali rozpaczliwe sygnały maszyniście pociągu. Sygnały te w porę dostrzegł maszynista, który zdołał zatrzymać pociąg o włos od auta i policjantów.

Okazało się, że piratem drogowym była niespełna piętnastoletnia dziewczynka, pasażerami dwóch chłopców w wieku 13 i 10 lat. Jednym z nich był brat dziewczynki. Dziewczynka powiedziała policjantom, że pod nieobecność swoich rodziców zabrała samochód, który stał w warsztacie jej ojca.

Zarówno ona i dwaj chłopcy zostali odebrani z komisariatu w Trzebiatowie przez rodziców, a uszkodzone bmw trafiło do prawowitego właściciela. Sprawa nieletniego pirata drogowego zostanie przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich. Policjanci ustalają także dlaczego ojciec dziewczynki nie zabezpieczył odpowiednio dostępu do auta.

Komentuj:

~A 2007-03-13

Zuch dziewczyna!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech