mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 1500 autobusów Volvo na Expo 2010 w Szanghaju

1500 autobusów Volvo na Expo 2010 w Szanghaju

Volvo Buses dostarczyło 1500 autobusów do obsługi wystawy World Expo 2010 w Szanghaju, w Chinach, która zostanie oficjalnie otwarta w najbliższą sobotę. W tej grupie znajduje się 120 autobusów elektrycznych, które będą użytkowane w obrębie terenu wystawy.

1500 autobusów Volvo na Expo 2010 w Szanghaju
Szacuje się, że wystawę światową World Expo w Szanghaju odwiedzi około 70 milionów gości, co byłoby rekordem wszech czasów. To ogromne wyzwanie dla Szanghaju, zwłaszcza jeżeli chodzi transport publiczny.

W ostatnich latach miasto zainwestowało duże środki w rozwój systemu transportu publicznego, obejmującego wszystkie środki transportu, w szczególności autobusy. Tylko od ubiegłej jesieni za pośrednictwem swojej szanghajskiej spółki joint venture, Sunwin Bus, Volvo Buses dostarczyło 1500 autobusów, w tym 565 pojazdów marki Volvo. Od dziesięciu lat Volvo Buses produkuje autobusy w Szanghaju. Obecnie ponad 6000 z nich jeździ po ulicach tego miasta.

Hasłem tegorocznej wystawy World Expo jest „Lepsze miasto – lepsze życie”, więc miasto postawiło sobie za cel znalezienie proekologicznych rozwiązań dla transportu publicznego. Oprócz innych wymagań, oznaczało to m.in., że autobusy użytkowane na terenie wystawy światowej nie mogą emitować żadnych spalin. 

Zatem spółka Sunwin Bus dostarczyła 120 autobusów z napędem elektrycznym, zasilanym z akumulatorów. W dostawie Sunwin Bus znalazło się również 36 autobusów wyposażonych w superkondensatory, które mogą być szybko ładowane w trakcie zatrzymywania się pojazdu na przystanku, a także 150 autobusów hybrydowych. Technologie zastosowane w tych autobusach przyszłości zostały opracowane przez Sunwin Bus we współpracy z drugim współwłaścicielem firmy, Shanghai Automotive Industry Corporation.

- Jestem bardzo dumny, że nasza firma Sunwin Bus wnosi tak duży wkład w zapewnienie sukcesu światowej wystawy World Expo w Szanghaju – mówi Rune Lundberg, wiceprezes Volvo Buses Region International.

- Volvo Buses działając globalnie poszukuje rozwiązań pozwalających połączyć troskę o środowisko z wydajnością. Za pośrednictwem naszych nowych produktów z Sunwin Bus demonstrujemy dzisiejsze i przyszłe możliwości - podkreśla Lunberg.

Wystawa World Expo zostanie zainaugurowana 1 maja i potrwa do 31 października.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo volvo buses World Expo 2010

Podobne wiadomości:

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Volvo Polestar - już 100 tys. samochodów

Aktualności 2017-06-11

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando