mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 150 tys. Fuso Canterów

150 tys. Fuso Canterów

Z portugalskiej fabryki w Tramagal w ubiegłym tygodniu wyjechał jubileuszowy, 150-tysięczny egzemplarz ciężarowego Mitsubishi Fuso Cantera.

150 tys. Fuso Canterów

Produkcja tego lekkiego pojazdu ciężarowego rozpoczęła się w 1963 roku. Obecny dziś w sprzedaży Fuso Canter to już siódma generacja tego modelu. Produkcja w Tramagal, 150 km na północny-wschód od Lizbony, ruszyła jednak dopiero w 1980 roku i w początkowych latach rocznie z taśmy produkcyjnej zjeżdżało ok. 2 tys. samochodów. Od 1996 roku fabryka jest jedyną, która wytwarza Cantera na europejski rynek. W ubiegłym roku zakłady opuściło ponad 10 tys. egzemplarzy tego modelu, a zatrudnionych tam było 450 pracowników.

Ubiegły rok był także rekordowy pod względem sprzedaży Fuso Cantera na europejskim rynku. 10.200 sprzedanych egzemplarzy i 9,9-procentowy wzrost w porównaniu do 2006 roku (9.300). Na koniec września Mitsubishi Fuso Truck Europa może pochwalić się nawet 13-procentowym wzrostem i 8.300 sprzedanymi autami. Jest duża szansa, że rekord zostanie ponownie pobity.

Również następca obecnego modelu Fuso Canter będzie wytwarzany w Tramagal. W tym celu planowana jest inwestycja w wysokości około 20 milionów euro, w rozwój produktu oraz samej fabryki. Od roku 1980 w zakład zainwestowano już w sumie niemal 100 milionów euro.

Największymi rynkami w Europie dla Cantera są Francja, Włochy, Hiszpania, Wlk. Brytania, Niemcy i Portugalia. Łącznie 90% produkcji trafia na eksport do 33 krajów na Starym Kontynencie.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Mitsubishi Fuso
Tematy w artykule: Mitsubishi Fuso Mitsubishi Fuso Canter

Podobne wiadomości:

Fuso Canter z lekkimi zmianami

Fuso Canter z lekkimi zmianami

Aktualności 2013-10-31

Nowy Fuso Canter

Nowy Fuso Canter

Aktualności 2014-03-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda NSX po face liftingu
Honda NSX po face liftingu
Honda NSX przeszła face lifting, który wprowadził kilka istotnych zmian w napędzie samochodu. Jest teraz bardziej zwinny na torze, pokonując okrążenie toru testowego szybciej niż dotychczasowy model.