mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 156-procentowy wzrost KIA

156-procentowy wzrost KIA

Kolejny miesiąc z rzędu KIA wyróżniła się w czerwcu największą dynamiką sprzedaży spośród wszystkich producentów. Udział marki KIA w polskim rynku, drugi miesiąc z rzędu przekroczył poziom 2%.

Od początku roku sprzedaż samochodów osobowych marki KIA wyniosła 2.351 sztuk, co w porównaniu do 919 sztuk sprzedanych w tym samym okresie roku ubiegłego, stanowi wzrost aż o 156%!  Miniony miesiąc dla firmy KIA Motors Polska był pod względem wielkości sprzedaży najlepszy w historii.

Nabywców znalazło 410 sztuk samochodów (osobowe), co stanowi wzrost o 94% w porównaniu z czerwcem 2004 roku. Najchętniej kupowanym samochodem koreańskiej marki było Picanto (171 sztuk). Jest to najwyższa, miesięczna sprzedaż tego modelu od momentu wprowadzenia go do sprzedaży. Od początku roku sprzedanych już zostało 863 sztuk Picanto. Coraz większe uznanie klientów zdobywa Sportage, który od początku roku znalazł 384 nabywców, co pozwala na uplasowanie tego modelu w czołówce segmentu SUV. W czerwcu zakupiły go 73 osoby.

Tradycyjnie już wysokie wyniki sprzedaży odnotowała w Polsce w minionym miesiącu również dostawcza KIA K2500. Sprzedaż tego modelu wyniosła 116 sztuk, co dało najlepszy wynik w tym roku. W sumie 562 klientów zdecydowało się w pierwszym półroczu na zakup samochodu dostawczego marki KIA (K2500 i Pregio).

Bardzo dobre wyniki sprzedaży są także notowane w całej Europie, gdzie sprzedaż aut KIA w pierwszych 6 miesiącach tego roku wyniosła 136.360 sztuk. Stanowi to wzrost o 64% w stosunku do tego samego okresu roku 2004. W samym tylko czerwcu sprzedano 28.748 samochodów, co dało wzrost o 53% w stosunku do czerwca roku ubiegłego. Najpopularniejsze modele wśród europejskich klientów to obecnie Picanto, Cerato, Sportage i Sorento.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.