mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 15. edycja Konkursu Fiata na najlepsze prace dot. motoryzacji

15. edycja Konkursu Fiata na najlepsze prace dot. motoryzacji

Na Politechnice Warszawskiej wręczono nagrody w 15. edycji Konkursu Fiata na najlepsze prace o tematyce związanej z dziedziną motoryzacji.

15. edycja Konkursu Fiata na najlepsze prace dot. motoryzacji
Konkurs o nagrodę Grupy Fiat jest ogłaszany corocznie już od piętnastu lat i realizowany na podstawie porozumienia o współpracy naukowo-technicznej pomiędzy Centrum Badawczym Fiata (CRF), Spółką Fiat Polska oraz trzema polskimi uczelniami: Politechniką Warszawską, Politechniką Śląską w Gliwicach i Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

Zgodnie z umową, za najlepsze, wyłonione w drodze konkursu, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz prace magisterskie i inżynierskie o szeroko rozumianej tematyce motoryzacyjnej, przyznawane są specjalne nagrody finansowane przez CRF, Fiat Auto Poland oraz inne spółki z grupy Fiat - Magneti Marelli, Teksid Iron Poland, Fiat Powertrain Technologies.

Na Politechnice Warszawskiej w tym roku laureatami zostało sześć osób. Nagrodzone zostały 2 rozprawy doktorskie oraz 4 prace magisterskie. Przypomnijmy, że wcześniej na Politechnice Śląskiej w Gliwicach wręczone zostały już nagrody laureatom konkursu z Politechniki Śląskiej (6 prac) i Akademii Techniczno-Humanistycznej (5 prac).

Zatem na w/w trzech uczelniach w tej edycji konkursu za rok 2011 nagrodzono razem 17 prac. Wszyscy nagrodzeni tegoroczni autorzy prac otrzymali nagrodę w wysokości 4 000 złotych.
Od początku trwania konkursu, tj. w latach 1997 - 2011, łącznie zostały nagrodzone 283 prace, w tym: 4 rozprawy habilitacyjne i 103 doktorskie oraz 170 prac magisterskich i 6 inżynierskich.

Grupa Fiata m.in. w ten sposób wspiera młodych naukowców, których pasją jest tematyka motoryzacyjna (nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne i metody badawcze). Nagrodzone  opracowania  mogą mieć zastosowanie w praktyce - bezpośrednio w fabrykach lub w Centrum Badawczym Fiata.
Tematy w artykule: przemysl motoryzacyjny

Podobne wiadomości:

Nowa inwestycja VOSS Automotive uruchomiona

Nowa inwestycja VOSS Automotive uruchomiona

Aktualności 2014-10-21

Szkolą przyszłych specjalistów

Szkolą przyszłych specjalistów

Aktualności 2014-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando