mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 15. edycja Konkursu Fiata na najlepsze prace dot. motoryzacji

15. edycja Konkursu Fiata na najlepsze prace dot. motoryzacji

Na Politechnice Warszawskiej wręczono nagrody w 15. edycji Konkursu Fiata na najlepsze prace o tematyce związanej z dziedziną motoryzacji.

15. edycja Konkursu Fiata na najlepsze prace dot. motoryzacji
Konkurs o nagrodę Grupy Fiat jest ogłaszany corocznie już od piętnastu lat i realizowany na podstawie porozumienia o współpracy naukowo-technicznej pomiędzy Centrum Badawczym Fiata (CRF), Spółką Fiat Polska oraz trzema polskimi uczelniami: Politechniką Warszawską, Politechniką Śląską w Gliwicach i Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej.

Zgodnie z umową, za najlepsze, wyłonione w drodze konkursu, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz prace magisterskie i inżynierskie o szeroko rozumianej tematyce motoryzacyjnej, przyznawane są specjalne nagrody finansowane przez CRF, Fiat Auto Poland oraz inne spółki z grupy Fiat - Magneti Marelli, Teksid Iron Poland, Fiat Powertrain Technologies.

Na Politechnice Warszawskiej w tym roku laureatami zostało sześć osób. Nagrodzone zostały 2 rozprawy doktorskie oraz 4 prace magisterskie. Przypomnijmy, że wcześniej na Politechnice Śląskiej w Gliwicach wręczone zostały już nagrody laureatom konkursu z Politechniki Śląskiej (6 prac) i Akademii Techniczno-Humanistycznej (5 prac).

Zatem na w/w trzech uczelniach w tej edycji konkursu za rok 2011 nagrodzono razem 17 prac. Wszyscy nagrodzeni tegoroczni autorzy prac otrzymali nagrodę w wysokości 4 000 złotych.
Od początku trwania konkursu, tj. w latach 1997 - 2011, łącznie zostały nagrodzone 283 prace, w tym: 4 rozprawy habilitacyjne i 103 doktorskie oraz 170 prac magisterskich i 6 inżynierskich.

Grupa Fiata m.in. w ten sposób wspiera młodych naukowców, których pasją jest tematyka motoryzacyjna (nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne i metody badawcze). Nagrodzone  opracowania  mogą mieć zastosowanie w praktyce - bezpośrednio w fabrykach lub w Centrum Badawczym Fiata.
Tematy w artykule: przemysl motoryzacyjny

Podobne wiadomości:

Może powstać 8650 nowych miejsc pracy dzięki motoinwestycjom

Może powstać 8650 nowych miejsc pracy dzięki...

Aktualności 2014-10-30

Szkolą przyszłych specjalistów

Szkolą przyszłych specjalistów

Aktualności 2014-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.