mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 15 lat Citroena w Polsce

15 lat Citroena w Polsce

Dokładnie wczoraj (3 grudnia 2008 r.) minęło 15 lat od rozpoczęcia oficjalnej działalności spółki Citroen Polska na naszym rynku.

Polska filia Automobiles Citroën rozpoczęła działalność 3 grudnia 1993 i od razu zaoferowała ofertę modelową taką, jak na zachodnich rynkach. Do wyboru były modele AX, BX, ZX, XM oraz zupełna wówczas nowość – Xantia. Samochody marki Citroen zostały dobrze przyjęte przez polskich klientów, o czym może świadczyć ciągły wzrost sprzedaży – wynik ponad 1.000 sztuk w roku 1994 został w rekordowym sezonie 2007 pobity niemal osiemnastokrotnie. Podobny progres widać obserwując procentowy udział aut Citroena w całości sprzedaży na polskim rynku, który w ubiegłym roku osiągnął poziom 5,23%.

Wciąż rozbudowywana sieć placówek handlowo – usługowych Citroena w Polsce obejmuje obecnie 74 punkty Autoryzowanych Dystrybutorów Samochodów Nowych, Części Zamiennych oraz Stacji Obsługi. Każdy z tych punktów posiada autoryzację oraz może się poszczycić certyfikatem ISO 9001:2000.

Od 2002 roku firmowy salon i serwis Citroen Polska mieści się w nowej siedzibie firmy przy Alei Krakowskiej w Warszawie. Nowoczesna placówka oprócz przestronnego salonu sprzedaży mieści również serwis mechaniczny i blacharsko-lakierniczy, punkt sprzedaży części zamiennych oraz zarząd spółki. Na początku 2008 roku rozpoczął działalność drugi punkt firmowego salonu i serwisu Citroen Polska zlokalizowany w Warszawie przy ulicy Puławskiej. Obecnie Citroen Polska zatrudnia 185 osób.
 
2008 rok był bardzo ważnym okresem dla Citroen Polska, gdyż na rynek wprowadzono największą liczbę produktów w historii. Nowego Citroena C5, nowego Citroena Berlingo w wersji osobowej oraz dostawczej, a także Nemo Combi i Van. Nowością był również odświeżony Citroen C4, w którym po raz pierwszy w gamie zastosowano oszczędne i bardzo dynamiczne silniki benzynowe o pojemności tysiąca sześciuset centymetrów sześciennych.

Przyszły rok dla Citroen Polska zapowiada się równie obiecująco - na rynek wprowadzona zostanie zupełna nowość- Citroen C3 Picasso. Swoją premierę będzie miał również Citroen C1 w nowej odsłonie. Oprócz nowości produktowych planowany jest również dalszy rozwój sieci autoryzowanych dystrybutorów.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen

Podobne wiadomości:

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego...

Premiery 2017-02-07

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Citroen C1 wraca do polskich salonów

Aktualności 2017-01-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.
Odgadnij model Odgadnij model