mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 1,5 mln Pand made in Poland

1,5 mln Pand made in Poland

21 lipca br. z linii produkcyjnych Fiat Auto Poland w Tychach zjechał półtoramilionowy Fiat Panda. Dzisiaj tyska fabryka  Fiat Auto Poland zatrudnia prawie  6 000 pracowników, a z linii produkcyjnych co 35 sek. zjeżdża samochód. Niewykluczone że w tym roku zostanie wyprodukowanych w Tychach prawie 600 tyś. samochodów, w tym  ok. 285 tys. Pand (rekordowa ilość).

1,5 mln Pand made in Poland
Z półtora miliona wyprodukowanych do tej pory Fiatów Panda na rynek polski trafiło 100 749 sztuk, natomiast 1 399 251 egzemplarzy (93,3 proc.) wyeksportowano na rynki 74 państw, w tym do wszystkich państw europejskich (najwięcej do Włoch - 899 265 szt., Niemiec - 130 708 szt., Francji - 84 641 szt.), a także m.in. do Japonii, RPA, Meksyku. W Polsce w minionym okresie  sprzedano 100 546 Fiatów Panda (w wersji osobowej i VAN).

Przypomnijmy że rozpoczęcie produkcji seryjnej nowego Fiata Pandy w Tychach nastąpiło w maju 2003r. Od tego czasu model zyskał liczne grono wielbicieli, o czym świadczą wyniki sprzedaży nie tylko w naszym kraju. W europejskich rankingach sprzedaży Fiat Panda od razu wysunął się na prowadzenie w swoim segmencie i pozostaje liderem tego segmentu do dzisiaj. Fiat Panda sam w sobie jest fenomenem - mijają kolejne lata i na ten model utrzymuje się prawie niezmienne, rekordowe zapotrzebowanie na rynkach zagranicznych, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Można użyć stwierdzenia, że jest to od lat najlepszy produkt Made in Poland, a sukcesy handlowe odnoszone przez Fiata Pandę, potwierdzone zostały licznymi nagrodami i wyróżnieniami, przyznanymi zarówno przez dziennikarzy, jak i czytelników prasy specjalistycznej, z prestiżowym tytułem Car of The Year '2004 na czele.

Zakład w Tychach, gdzie Panda jest produkowana - zalicza się do światowej elity przemysłu samochodowego, co zostało potwierdzone ostatnio międzynarodowym audytem Word Class Manufactoring (stosowanie najlepszych i najskuteczniejszych metod zarządzania procesem produkcyjnym) i przyznaniem certyfikatu SILVER LEVEL. Ta ocena w bezpośredni sposób przekłada się na ocenę przez rynek jakości produkowanych w Tychach samochodów. W niedawno opublikowanym rankingu niezawodności wg niemieckiego ADAC, Fiat Panda zajął pierwsze miejsce w kategorii samochodów klasy miejskiej (segment A i B).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o których warto pamiętać

Jak dobrze sprzedać samochód? - rady o...

Aktualności 2016-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.