mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 15 tys. ciężarówek rocznie z Niepołomic

15 tys. ciężarówek rocznie z Niepołomic

Jak donosi portal wnp.pl w Krakowie i Niepołomicach trwa spotkanie najważniejszych menedżerów niemieckiej firmy MAN. Przyjechało 220 kluczowych pracowników z 25 krajów. Ustalają strategię działania firmy na przyszły rok.

15 tys. ciężarówek rocznie z Niepołomic

”W związku z inwestycją pod Krakowem, Polska jest teraz dla nas ważniejszym krajem od Austrii czy Turcji, w których też mamy swoje fabryki” - mówił Anton Weinmann, prezes MAN.

Niemiecki koncern w ubiegłym roku zdecydował o budowie w Niepołomicach fabryki produkującej rocznie 15 tys. ciężarówek i zatrudniającej 650 osób. To duży sukces burmistrza Niepołomic Stanisława Kracika. „Wygraliśmy z kilkoma lokalizacjami, jakie proponowali nasi południowi sąsiedzi. Budowa fabryki już trwa, widać szkielet konstrukcji głównej hali” - powiedział Kracik.

Mimo nieznacznych opóźnień zakład rozpocznie produkcję w połowie 2007 roku. Będzie produkować pojazdy ciężarowe TGA Worldwide, głównie na rynki Europy Wschodniej i Rosji. Rozpoczęła się też rekrutacja pracowników do nowego zakładu. Dwie trzecie zespołu przejdzie szkolenia w Niemczech, pozostali już w Polsce.

Obok fabryki MAN powstaną zakłady firm kooperujących. Przedstawiciele koncernu nie chcieli jednak jeszcze zdradzać szczegółów. Rozmowy nie są zakończone. Można jednak szacować, że łącznie wokół inwestycji zatrudnienie znajdzie około trzech tysięcy osób. Koszt uruchomienia samej fabryki to około 90 mln euro.

Czytaj także:

Meiller Polska obok MANa 2006-07-31

MAN: Niepołomice ruszają 2006-06-20

MAN w krakowskiej strefie 2005-09-14

Tematy w artykule: MAN Niepołomice TGA Worldwide

Podobne wiadomości:

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Czy Volkswagen sprzeda swoje marki?

Aktualności 2016-02-11

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014 roku

Volkswagen sprzedał 10 milionów aut w 2014...

Aktualności 2015-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.