mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 175 lat Autosanu

175 lat Autosanu

„175 lat tradycji to zobowiązanie do tworzenia wyrobów, które muszą o krok wyprzedzać produkty konkurencji. To solidność w działaniu, jakość w produkcji i nowoczesność w projektowaniu. - Robić wszystko, co dobre dla klienta, pracowników, fabryki i sprzyjać konkurencyjności naszych produktów - to dewiza, która towarzyszy wszystkim działaniom Autosanu” – Wiesław Wyżycki, Prezes Autosan S.A.

175 lat Autosanu

Wszystko zaczęło się od pomysłu dwóch emigrantów z Kongresówki Walentego Lipińskiego i Mateusza Beksińskiego, którzy w 1832 roku założyli tu zakład kotlarski, z czasem przekształcony w fabrykę produkującą sprzęt i urządzenia na potrzeby przemysłu dawnej monarchii habsburskiej. W latach 1894-1897 fabryka stała się jej największym producentem wagonów kolejowych i tramwajów, które jeździły po szynowiskach polskich miast w okresie międzywojennym, a i długo po drugiej wojnie światowej. Asortyment produkowany w sanockich zakładach rozszerzał się, a w 1928 roku, taśmę produkcyjną opuścił pierwszy, seryjny autobus. Tak zaczęła się nowa epoka w dziejach firmy, która trwa do dziś.

Dzisiaj obszar działalności spółki to nie tylko produkcja autobusów międzymiastowych, podmiejskich, szkolnych, specjalnych dla policji, wojska, straży pożarnej, więziennictwa, do przewozu osób niepełnosprawnych, czy ruchu lewostronnego, ale również produkcja kabin i kontenerów o specjalnym przeznaczeniu wojskowym, nadwozi do autobusów szynowych, pociągów, tramwajów oraz remonty autobusów. Dywersyfikacja produkcji możliwa jest dzięki doświadczonej i kompetentnej załodze, ciągle rozwijanej myśli konstrukcyjno-technologicznej, jak również dzięki posiadanej i modernizowanej infrastrukturze, która umożliwia produkcję wyrobów najwyższej jakości. W spółce realizowany jest ciągły proces dokształcania i szkolenia pracowników służący podwyższaniu umiejętności, kwalifikacji i świadomości projakościowej. Autosan posiada własne Biuro Rozwoju, gdzie najpierw w umysłach konstruktorów, a następnie przy wykorzystaniu nowoczesnego oprogramowania komputerowego powstają projekty nowych autobusów raz modernizacje istniejących. Aby sprostać wysokim wymaganiom naszych klientów krajowych i zagranicznych, wdrożono w firmie szereg zmian organizacyjnych zmierzających do zapewnienia wymaganego poziomu jakości wyrobów. Działania te zostały uwieńczone otrzymaniem stosownych certyfikatów potwierdzających posiadane kompetencje.

Przyjęta w 2006 roku strategia spółki na najbliższe cztery lata zakłada rozwój konstrukcji w trzech głównych segmentach: autobusy lokalne i międzymiastowe od ośmiu do blisko trzynastu metrów długości, kabiny i kontenery wojskowe oraz podzespoły do pojazdów szynowych ze szczególnym uwzględnieniem produkcji nadwozi. Założono modernizację dotychczasowych modeli autobusów poprzez wprowadzenie nowych rozwiązań konstrukcyjnych oraz wykonanie wg najnowszych osiągnięć technologicznych, gwarantujących przy tym zwiększoną żywotność
pojazdu i przede wszystkim bezpieczeństwo pasażerów.Nie zapominamy także o ochronie środowiska, niskich kosztach eksploatacji i ergonomii stanowiska kierowcy.Mamy nadzieję, że zaoferowanie nowej linii produktowej zunifikowanych ze sobą autobusów w połączeniuz kompleksową obsługą serwisową w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym, pozwoli lepiej dopasować naszą ofertę do rosnących wymagań klientów - zapewnia Wiesław Wyżycki.

Przeczytaj także:

Autobusy made in Poland za granicę (2007-05-08)

Jelcz ma już 55 lat (2007-04-27)

Naziemne metro (2006-02-10)


 
 


Podobne wiadomości:

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Droga S19 z unijnym dofinansowaniem

Polskie drogi 2016-02-19

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe MOP-y

Autostrada A4 Tarnów-Rzeszów - będą nowe...

Polskie drogi 2016-02-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.