mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 17. Rajd Dolnośląski odwołany

17. Rajd Dolnośląski odwołany

O dużym pechu mogą mówić organizatorzy 17. Rajdu Dolnośląskiego, drugiej tegorocznej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Impreza, która zgodnie z terminem miała odbyć się w dniach 6-8 kwietnia 2006 została odwołana z powodu fatalnego stanu dróg na których zlokalizowano odcinki specjalne.

17. Rajd Dolnośląski odwołany
W oficjalnym oświadczeniu Zarząd Automobilklubu Ziemi Kłodzkiej informuje, że decyzja ta została podjęta po komunikacie Dolnośląskiego Zarządu Dróg, który stwierdził, że nie uda się naprawić wszystkich dróg przed rozpoczęciem rajdu. Zarząd AZK wystąpił do władz Polskiego Związku Motorowego o wyrażenie zgody na przeprowadzenie rajdowych rozgrywek w innym terminie. Rajd miałby zostać przesunięty na jesień 2006.

Już drugi rok z rzędu Rajd Dolnośląski, który jeszcze kilka lat temu był jednym z najlepiej organizowanych i obleganych przez sponsorów eliminacji RSMP, boryka się z problemami utrudniającymi organizację imprezy. Rok temu Rajd Dolnośląski został również skreślony z kalendarza RSMP ze względu na niski budżet.

Tegoroczna edycja miała mieć start i metę we Wrocławiu. Trasy odcinków specjalnych wytyczono na terenach Ziemi Kłodzkiej i Sobótki. Najbliższą rajdową rundą w tegorocznym kalendarzu jest więc Rajd Elmot z bazą w Świdnicy, który odbędzie w dniach 6-7 maja.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.