mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 17 dni rocznie w korku

17 dni rocznie w korku

Rok i osiem miesięcy w ciąg życia zawodowego, ponad 415 godzin rocznie, prawie 35 miesięcznie i ponad 8 tygodniowo - tyle czasu Warszawiacy spędzają, stojąc w korkach.

17 dni rocznie w korku

W Warszawie zostały przeprowadzone badania na kierowcach, pokazujące, że statystyczny zmotoryzowany musi dziennie przeznaczyć średnio 52 minuty na dojazd do pracy. Nie licząc powrotów.

Według badanych najdłużej jeżdzi się z takich dzielnic jak Wawer, Ursus, Rembertów czy Białołęka - średnie czasy przejazdów wahają się od 64 do 85 minut. Lepiej jest w dzielnicach blisko centrum - z Mokotowa, Żoliborza i Woli średnio podróżuje się rano jakieś 40 minut.

51% badanych stwierdziło, że nie spodziewa się w najbliższym czasie poprawy warunków na ulicach. Ciekawy jest fakt, że podczas badań 85% kierowców jechało samochodami w pojedynkę, 12% miało ze sobą dwóch pasażerów, a w przypadku tylko 3% respondentów w aucie były jeszcze przynajmniej 3-4 osoby.

- Z naszych badań wynika, że wspólne dojazdy do pracy jednym samochodem w kilka osób np. z tej samej firmy nie są jeszcze tak popularne w Polsce, jak chociażby w Wielkiej Brytanii. Nie przemawiają do nas argumenty związane chociażby z oszczędnością czasu, pieniędzy czy kwestie ekologiczne. – powiedział Dariusz Wilk z GANT Development S.A. - Warszawa jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Dzięki tym wynikom badań udało się oszacować, ile życia stołeczni kierowcy tracą w codziennych korkach.

Zapewne wielu z Was doskonale zna wybitny program motoryzacyjny Top Gear i kojarzy także wszelakiego rodzaju wyścigi, jakie organizuje w nim trójka nienormalnych prowadzących. Pomylsłodawcy badań wpadli na coś podobnego jak wspomniana trójka, gdy sprawdzali jak najszybciej przedostać się przez Londyn - podczas warszawskiego happeningu kierowca samochodu, motocyklista, rowerzysta oraz ktoś, kto będzie podróżował środkami komunikacji miejskiej wszelakiej maści, porównają swoje czasy dojazdu z Białołęki do centrum Warszawy oraz z Woli, także do centrum. Kierowcą był Maciej Wisławski, motocyklistą - Mateusz Korobacz, II wicemistrz Polski Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w klasie Superstock 600, a rowerem pojechał Jacek Bodyk - kolarz, który brał udział w olimpiadzie w Seulu. "Piechotą" natomiast poszedł i komunikacją miejską pojechał Dariusz Sidor, maratończyk.

Wyniki rajdu z Białołęki:

Miejsce I - Jacek Bodyk (rower) z czasem 32 minuty 59 sekund
Miejsce II – Maciej Wisławski (samochód) z czasem 36 minut 48 sekund
Miejsce III – Mateusz Korobacz (motocykl) z czasem 36 minut 54 sekundy
Miejsce IV – osoba jadąca środkami komunikacji miejskiej z czasem 1 godzina 9 minut 34 sekundy


Wyniki rajdu z Woli:

Miejsce I
– osoba jadąca rowerem z czasem 13 minut 32 sekundy
Miejsce II – osoba jadąca komunikacją miejską z czasem 32 minuty 22 sekundy
Miejsce III – piechur z czasem 53 minuty 54 sekundy

Podobne wiadomości:

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Najwolniejsze miasta w Polsce - ranking

Aktualności 2017-06-29

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy projektują

Południowa Obwodnica Warszawy - wykonawcy...

Polskie drogi 2016-03-24

Komentuj:

~Tommy z tonącej wyspy Tuska 2010-10-30

8 godzin tygodniowo? No cóż, niektórzy więcej! Dojechanie do pracy w Wawie to dla wielu osób póltorę godziny w jedną stronę, a bywa że dłużej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.