mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 180 osób straci pracę w MAN Starachowice

180 osób straci pracę w MAN Starachowice

Zwolnienia w starachowickim MAN-ie ostatecznie obejmą 180 osób. Redukcje spowodowane zostały dużym spadkiem zamówień na produkowane przez MAN-a autobusy. Zwolnienia przeprowadzone zostaną w sierpniu i wrześniu.

180 osób straci pracę w MAN Starachowice
24 lipca zostało podpisane porozumienie pomiędzy zarządem MAN Bus w Starachowicach związkami zawodowymi dotyczące zwolnień grupowych. Zwalniani pracownicy otrzymają odprawy określone w Kodeksie Pracy i ustawie o zwolnieniach grupowych plus jedną pensję dodatkowo.


Aby uniknąć zwolnienia dalszych 200 osób związki zawodowe - po konsultacjach z pracownikami - wyraziły zgodę na rezygnację z około 70 proc. premii rocznej. Ma to gwarantować, że w roku bieżącym w firmie nie będzie już dalszych zwolnień.

W ostatnich miesiącach bieżącego roku nastąpi dalszy znaczny spadek produkcji, dlatego w miesiącu wrześniu planowane jest 3 dni wolne od pracy, w listopadzie 5 dni a w grudniu 10 w sumie będzie to 18 dni – wynika z informacji przekazanych przez zarząd spółki MAN związkom zawodowym.

Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek
S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek
W środę przed południem oficjalnie uruchomiono kolejny odcinek drogi ekspresowej S7. Tym razem jest to fragment o długości 14 km, który pozwala przejechać dwupasmówką od granicy woj. Świętokrzyskiego do powstającej obwodnicy Radomia.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech