mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 180 osób straci pracę w MAN Starachowice

180 osób straci pracę w MAN Starachowice

Zwolnienia w starachowickim MAN-ie ostatecznie obejmą 180 osób. Redukcje spowodowane zostały dużym spadkiem zamówień na produkowane przez MAN-a autobusy. Zwolnienia przeprowadzone zostaną w sierpniu i wrześniu.

180 osób straci pracę w MAN Starachowice
24 lipca zostało podpisane porozumienie pomiędzy zarządem MAN Bus w Starachowicach związkami zawodowymi dotyczące zwolnień grupowych. Zwalniani pracownicy otrzymają odprawy określone w Kodeksie Pracy i ustawie o zwolnieniach grupowych plus jedną pensję dodatkowo.


Aby uniknąć zwolnienia dalszych 200 osób związki zawodowe - po konsultacjach z pracownikami - wyraziły zgodę na rezygnację z około 70 proc. premii rocznej. Ma to gwarantować, że w roku bieżącym w firmie nie będzie już dalszych zwolnień.

W ostatnich miesiącach bieżącego roku nastąpi dalszy znaczny spadek produkcji, dlatego w miesiącu wrześniu planowane jest 3 dni wolne od pracy, w listopadzie 5 dni a w grudniu 10 w sumie będzie to 18 dni – wynika z informacji przekazanych przez zarząd spółki MAN związkom zawodowym.

Podobne wiadomości:

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Zmiany w ruchu na drodze S7

Zmiany w ruchu na drodze S7

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.