mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 185 tysięcy aut Toyoty do serwisu

185 tysięcy aut Toyoty do serwisu

Nie ma coś szczęścia Toyota do usterkowości swoich modeli. Japoński koncern ogłosił właśnie, że do serwisów zostanie wezwanych około 185 tys. właścicieli, głównie Yarisów, z powodu wadliwego wspomagania układu kierowniczego.

185 tysięcy aut Toyoty do serwisu
Najwięcej, bo aż 130 tysięcy aut, trafi do serwisów w Japonii. W Europie ok. 45 tys. - największe akcje serwisowe będą mieć miejsce we Włoszech, Francji oraz w Niemczech (po ok. 7 tys. aut).

Akcja serwisowa obejmie głównie model Yaris (na japońskim rynku oferowany pod nazwą Vitz), którego najnowsza generacja zadebiutowała w Europie latem 2011 roku, zaś rok później dołączyła do niej wersja hybrydowa. Model ten, przeznaczony na rynek europejski, wytwarzany jest we francuskiej fabryce Toyoty w Valenciennes. Do serwisów mogą zostać wezwani także właściciele modelu Verso-S (w Japonii sprzedawanego jako Ractis), wyprodukowanego pomiędzy sierpniem 2010 a sierpniem 2011.

Powodem zorganizowania akcji serwisowej są możliwe problemy z układem kierowniczym w obu powyższych modelach. W mechanizmie wspomagania może dojść do zwarcia, którego pierwszymi oznakami są świetlne i dźwiękowe sygnały ostrzegawcze, a w ostateczności nawet całkowita utrata wspomagania. Jak dotąd nie było żadnych sygnałów, by opisywana usterka była powodem jakiegoś wypadku.

Toyota niebawem rozpocznie akcję przywoławczą, w ramach której wymieniony zostanie wadliwy moduł sterowania wspomaganiem. Cała wizyta w serwisie w związku z tą akcją nie powinna potrwać dłużej niż dwie godziny.

W tym roku Toyota musiała już zorganizować kilka akcji serwisowych, m.in. wzywała do naprawy ok. 240 tys. aut, głównie Priusów, w związku z problemami z układem hamulcowym. Z kolei problemy z poduszkami powietrznymi mogły dotknąć właścicieli Avensisów, Corolli i Yarisów - łącznie na polskim rynku do serwisów z tego tytułu trafiło przeszło 30 tys. aut.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 42 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Toyota Verso
Toyota Verso
Cena podstawowa już od: 75 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: van-5dr.

Podobne wiadomości:

Hybryda na ostro: Toyota Yaris Hybrid-R...

auto motor i sport 0000-00-00

Toyota już za kilka dni przedstawi światu oficjalnie swoją najostrzejszą hybrydę - mały Yaris generuje przeszło 400 koni mechanicznych.

Businesswoman Motors - "Piękna i bezpieczna...

auto motor i sport 0000-00-00

W dniu 22 czerwca 2013 odbędzie się gala Businesswoman Motors "Piękna i bezpieczna za kierownicą" w salonie Toyota Bielany Nowakowski w Bielanach Wrocławskich.

Komentuj:

~mądrala 2013-07-30

auta z korei i chin to także złom, toyota to taki złom trochę lepszej jakości

~Arek 2013-07-30

Toyota to ZLOM ??? Chyba nie jezdziliscie fajansem z Korei czy Chin !?!?!

~KOALA 2013-07-27

NIC DO TEJ FIRMY !!! nie mam ale jak ktoś naprawia to znaczy że są awaryjne i na rynek trafiają BUBLE !!!! więc ja takim partaczom dziękuję !!

~FRANCUZKI POJAZD LALA 2013-07-27

NIE mam nic do TOYOTY ale to że to złom to wiadomo !!!miałem i szczerze powiem NIGDY WIĘCEJ

~koliber 2013-07-11

a co dla zuberka? skodzina czy wieśwagen, a może dacia lub tata??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross