mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 188.000 euro za Golfa!

188.000 euro za Golfa!

Dokładnie za taką kwotę zlicytowany został wczoraj VW Golf IV, którego młody Niemiec kupił kilka miesięcy temu. Dlaczego tak dużo?

188.000 euro za Golfa!

Poprzednim właścicielem samochodu, co uwierzytelniają dokumenty przedstawione przez ojca dotychczasowego właściciela, był pochodzący z małego niemieckiego miasteczka Siegen kardynał Joseph Ratzinger.

Nabył on auto w lokalnym salonie w 1999 roku i najprawdopodobniej użytkował wspólnie ze swoim sekretarzem, doktorem Josefem Clemensem, za naszą zachodnią granicą, a później podczas swojej pracy w Watykanie.

Na kilka miesięcy przed wyborem na głowę kościoła katolickiego, obecny Papież Benedykt XVI, zlecił sekretarzowi odsprzedanie auta, a ten zrobił to w tym samym salonie.

W styczniu kolejnym właścicielem "błogosławionego pojazdu" stał się 21-letni Benjamin Halbe, który nabył go za 9.999 euro. Razem z ojcem Rainhardem postanowili oni, z taką właśnie ceną, wystawić auto na aukcję w portalu eBay w zeszłym tygodniu.

W sześć dni po debiucie na internetowym parkiecie auto wzbudziło zainteresowanie kilkuset potencjalnych nabywców z całego świata i osiągnęło cenę 45.000 euro.

Wczoraj wieczorem, o 19.30 zakończył się wyścig po papieskiego Golfa. Ostatecznie padła cena 188.000 euro (785.704,40 zł wg dzisiejszego, średniego kursu euro w NBP).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.