Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 18 ofiar śmiertelnych...

18 ofiar śmiertelnych...

W dniu dzisiejszym, w godzinach porannych doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego w powiecie Grójeckim, w którym śmierć poniosło 18 osób.

18 ofiar śmiertelnych...
Policja ustala przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano w Nowym Mieście w pow. Grójeckim na drodze wojewódzkiej nr 707. Czołowo zderzyły się bus z ciężarówką. W wypadku zginęło 17 osób. Trwa akcja ratownicza.

Według wstępnych ustaleń, do zdarzenia doszło ok. godz. 6:00. Volkswagen Transporter przewozący 18 osób - pracowników sezonowych - z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarowym Volvo. Na miejscu zginęło 16 osób. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala - niestety obie osoby zmarły. Do szpitala trafił także kierowca ciężarowego Volvo - był trzeźwy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano służby ratownicze i Policję. Ze wstępnych informacji wynika, że bus wykonywał manewr, starał się wyprzedzić inny samochód i wjechał prosto pod nadjeżdżający z przeciwka samochód ciężarowy. Droga została całkowicie zablokowana.

Policjanci na miejscu przeprowadzali szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, pojazdów i zwłok. Zabezpieczono wszystkie ślady, które mogą być pomocne przy wyjaśnianiu okoliczności zdarzenia. W oględzinach wykorzystano specjalistyczny sprzęt, jaki wykorzystuje Centralne Laboratorium Kryminalistyczne, w tym kamerę sferyczną. Umożliwia ona przeprowadzenie oględzin w 3D.

W Komendzie Wojewodzkiej Policji uruchomiono sztab kryzysowy. Uruchomiono infolinię dla rodzin ofiar  - 48 345 24 50.

Policja zwraca się z apelem do osób, które mogły widzieć wypadek lub przejeżdżały tą trasą ok. godz. 6.00, o kontakt z najbliższą jednostką policji lub telefonicznie pod nr alarmowy 997.
Tematy w artykule: policja wypadek drogowy

Podobne wiadomości:

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?

Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać...

Aktualności 2016-10-11

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Prawo o ruchu drogowym - duże zmiany w 2017

Finanse i prawo 2016-07-13

Komentuj:

~kaktus 2010-10-14

ja jak widzę w lusterku białego dostawczaka zawsze zwolnie, zjade bardziej na prawo, niech mnie szybko wyprzedzi i mknie sobie w siną dal

hjokiel 2010-10-14

Założyć busom i małym ciężarówkom ograniczniki prędkości. To co się na naszych drogach wyrabia to horror. Niemal normą jest jazda takich aut z prędkością powyżej 120 km/godz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj