mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 18 ofiar śmiertelnych...

18 ofiar śmiertelnych...

W dniu dzisiejszym, w godzinach porannych doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego w powiecie Grójeckim, w którym śmierć poniosło 18 osób.

18 ofiar śmiertelnych...
Policja ustala przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło dzisiaj rano w Nowym Mieście w pow. Grójeckim na drodze wojewódzkiej nr 707. Czołowo zderzyły się bus z ciężarówką. W wypadku zginęło 17 osób. Trwa akcja ratownicza.

Według wstępnych ustaleń, do zdarzenia doszło ok. godz. 6:00. Volkswagen Transporter przewozący 18 osób - pracowników sezonowych - z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z ciężarowym Volvo. Na miejscu zginęło 16 osób. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala - niestety obie osoby zmarły. Do szpitala trafił także kierowca ciężarowego Volvo - był trzeźwy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano służby ratownicze i Policję. Ze wstępnych informacji wynika, że bus wykonywał manewr, starał się wyprzedzić inny samochód i wjechał prosto pod nadjeżdżający z przeciwka samochód ciężarowy. Droga została całkowicie zablokowana.

Policjanci na miejscu przeprowadzali szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, pojazdów i zwłok. Zabezpieczono wszystkie ślady, które mogą być pomocne przy wyjaśnianiu okoliczności zdarzenia. W oględzinach wykorzystano specjalistyczny sprzęt, jaki wykorzystuje Centralne Laboratorium Kryminalistyczne, w tym kamerę sferyczną. Umożliwia ona przeprowadzenie oględzin w 3D.

W Komendzie Wojewodzkiej Policji uruchomiono sztab kryzysowy. Uruchomiono infolinię dla rodzin ofiar  - 48 345 24 50.

Policja zwraca się z apelem do osób, które mogły widzieć wypadek lub przejeżdżały tą trasą ok. godz. 6.00, o kontakt z najbliższą jednostką policji lub telefonicznie pod nr alarmowy 997.
Tematy w artykule: policja wypadek drogowy

Podobne wiadomości:

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Długi weekend na drogach - było bezpieczniej

Aktualności 2017-06-19

Nowy sprzęt dla Policji

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~kaktus 2010-10-14

ja jak widzę w lusterku białego dostawczaka zawsze zwolnie, zjade bardziej na prawo, niech mnie szybko wyprzedzi i mknie sobie w siną dal

hjokiel 2010-10-14

Założyć busom i małym ciężarówkom ograniczniki prędkości. To co się na naszych drogach wyrabia to horror. Niemal normą jest jazda takich aut z prędkością powyżej 120 km/godz.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.