mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 1.000 euro za starocia

1.000 euro za starocia

Koncern PSA Peugeot Citroen proponuje rządom Unii Europejskiej wypłacanie równowartości około 4.050zł za złomowanie starych aut.

Drugi największy europejski producent stara się mocniej promować swój plan usuwania zużytych samochodów zatruwających środowisko. Osoba, która zdecydowałaby się na przerobienie starego modelu "na żyletki" mogłaby dostać od rządu swojego kraju 1.000 euro, które w zamyśle przeznaczyłaby na zakup nowego auta lub nigdy nie używanego, ale starszego modelu z fabryki.

Jean-Martin Folz, dyrektor francuskiego koncernu podkreśla, że byłby to efektywny sposób redukcji zanieczyszczenia. Odrzuca on jednocześnie uwagi, które wskazują na poszukiwanie kolejnego sposobu do osiągnięcia wzrostu sprzedaży samochodów. Podobny plan zachęt dla chcących pozbyć się starego i kupić nowe auto użytkowników, realizowany przez PSA w latach 90-tych poniósł fiasko. Jak widać Francuzi wracają do tego pomysłu szukając silnego sprzymierzeńca w organach UE.

Poza tymi wyeksportowanymi do Polski, w pozostałych krajach unii jest jeszcze prawie 40 milionów aut nie spełniających aktualnych norm ekologicznych. PSA pracuje jednocześnie nad zaawansowanymi rozwiązaniami, które w nowych, zastępujących obecne modelach mają zmniejszyć zużycie paliwa, redukować pracę silników zależnie od warunków i zmniejszać zawartość szkodliwych substancji w wydalanych gazach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.