mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 1.5 miliona smartów fortwo

1.5 miliona smartów fortwo

Smart zapisuje kolejny rekord na kartach historii swojej marki. Z taśmy montażowej w Hambach, we Francji zjechał 1.5-milionowy smart fortwo.

1.5 miliona smartów fortwo
Produkcja smarta w Hambach została uruchomiona w 1997 roku. Rok później wystartował montaż modelu fortwo. W 2007 rozpoczęto w Hambach pracę z drugą generacją tego modelu. Zakład zatrudnia około 1.5 tys. pracowników. 10 lat po uruchomieniu produkcji smarta fortwo wyprodukowano milionowy egzemplarz tego modelu (2008).

"1,5-milionowy egzemplarz to dowód wyjątkowego sukcesu smarta. Inspiruje on kierowców z kolejnych zakątków świata, bo jak żadne inne auto potrafi radzić sobie w miejskiej dżungli. A w czasach, gdy coraz trudniej o miejsca parkingowe, smartów będzie tylko przybywać", mówi dr Annette Winkler, szefowa smarta.

Jubileuszowym egzemplarzem jest smart fortwo w kolorze biały i wersji electric drive cabrio. Auto zostało wyprodukowane tuż przed rozpoczęciem wydłużonej przerwy wakacyjnej, gdyż miesiące lipiec i sierpień będą miesiącami prac modernizacyjnych. Będą to największe prace od momentu startu produkcji w 1998 roku.

Modernizacja zakładu w Hambach zakłada wymianę maszyn na nowe oraz wdrożenie nowych technologii, które pozwolą na usprawnienie procesu produkcji. Modernizacja zakładu o część planu rozbudowy, którego wartość wynosi 200 mln euro. Najwięcej pieniędzy pochłonie nowa lakiernia, gdzie za kwotę 50 mln  wprowadzony zostanie nowy, ekologiczny proces malowania i dodatkowo da to możliwość poszerzenia palety barw.  

Warto zaznaczyć, że marka smart w 2014 roku dostarczy na rynek nowy czteroosobowy samochód miejski.

Podobne wiadomości:

Revo Volkswagen T5: najszybszy van na...

auto motor i sport 0000-00-00

Specjalny Volkswagen Transporter jest rekordzistą toru Nurburgring w klasie vanów - pokonał go w czasie krótszym niż 10 minut!

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.