mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 1.5 miliona smartów fortwo

1.5 miliona smartów fortwo

Smart zapisuje kolejny rekord na kartach historii swojej marki. Z taśmy montażowej w Hambach, we Francji zjechał 1.5-milionowy smart fortwo.

1.5 miliona smartów fortwo
Produkcja smarta w Hambach została uruchomiona w 1997 roku. Rok później wystartował montaż modelu fortwo. W 2007 rozpoczęto w Hambach pracę z drugą generacją tego modelu. Zakład zatrudnia około 1.5 tys. pracowników. 10 lat po uruchomieniu produkcji smarta fortwo wyprodukowano milionowy egzemplarz tego modelu (2008).

"1,5-milionowy egzemplarz to dowód wyjątkowego sukcesu smarta. Inspiruje on kierowców z kolejnych zakątków świata, bo jak żadne inne auto potrafi radzić sobie w miejskiej dżungli. A w czasach, gdy coraz trudniej o miejsca parkingowe, smartów będzie tylko przybywać", mówi dr Annette Winkler, szefowa smarta.

Jubileuszowym egzemplarzem jest smart fortwo w kolorze biały i wersji electric drive cabrio. Auto zostało wyprodukowane tuż przed rozpoczęciem wydłużonej przerwy wakacyjnej, gdyż miesiące lipiec i sierpień będą miesiącami prac modernizacyjnych. Będą to największe prace od momentu startu produkcji w 1998 roku.

Modernizacja zakładu w Hambach zakłada wymianę maszyn na nowe oraz wdrożenie nowych technologii, które pozwolą na usprawnienie procesu produkcji. Modernizacja zakładu o część planu rozbudowy, którego wartość wynosi 200 mln euro. Najwięcej pieniędzy pochłonie nowa lakiernia, gdzie za kwotę 50 mln  wprowadzony zostanie nowy, ekologiczny proces malowania i dodatkowo da to możliwość poszerzenia palety barw.  

Warto zaznaczyć, że marka smart w 2014 roku dostarczy na rynek nowy czteroosobowy samochód miejski.

Podobne wiadomości:

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Zlot samochodów marki Smart - padł rekord!

Aktualności 2016-08-30

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

VW Golf - produkcja znów zostanie wstrzymana

Aktualności 2016-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic