mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 1-procentowy początek Mazdy

1-procentowy początek Mazdy

Po trzech miesiącach oficjalnej obecności na polskim rynku Mazda może poszczycić się w sierpniu ponad jednoprocentowym udziałem rynkowym.

1-procentowy początek Mazdy
Polski oddział Mazda Motor Logistics Europe oficjalnie rozpoczął działalność handlową na polskim rynku w czerwcu br. W największych miastach Polski działa 11 autoryzowanych salonów sprzedaży, a niedługo dołączą do nich trzy kolejne.

W pierwszym kwartale nabywców znalazło 580 samochodów Mazdy, co znacznie przewyższyło pierwotne plany koncernu. Pierwsze miesiące przyniosły też wysoki udział w rynku – w sierpniu wyniósł on 1,06 %. Celem wyznaczonym na pierwsze trzy lata działalności marki na polskim rynku był 2-procentowy udział w rynku samochodów osobowych, tak więc sierpniowy wynik już w połowie go zrealizował.

W pierwszych trzech miesiącach obecności Mazdy w Polsce największym zainteresowaniem klientów cieszyła się Mazda6, która trafiła do 260 nabywców. 158 osób zdecydowało się na najmniejszy model w gamie - Mazdę2, a 93 osoby wybrały kompaktową Mazdę3. Sprzedaż Mazdy CX-7 wyniosła 43 sztuki, zaś Mazdy5 21, a roadstera MX-5 wybrało 5 osób.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda

Podobne wiadomości:

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Nowa Mazda 6 w Los Angeles

Aktualności 2017-12-01

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

~Rafał 2008-10-16

Do J.M Samochód z USA to nie ten samochód co w UE. Warto o tym wiedziec. Auta w USA maja tandetne wnętrze, słabsze hamulce, miekkie zawieszenie i bardziej paliwozerne silniki przystosowane do mniej oktanowego paliwa w USA. To wszystko sprawia ze nizsza cena auta jest uzasadniona. Amerykanscy klienci sa mniej wymagajacy od tych w UE.

~karoseria 2008-09-11

J.M zgadza się, jak zapewne wiesz nie tylko aut to dotyczy, w polsce jest taki paradoks że ceny są wysokie ale zarobki niskie.. zawsze możesz sprowadzić auto jeżeli masz taką opcję, ale jeżeli weźmiesz pod uwagę że już jednak decydujesz się kupić auto w polsce to w tej cenie możesz kupić dajmy na to skodę, renault, mondeo? w takiej sytuacji wybór dla mnie jest prosty kupiłbym mazdę, mówię oczywiście o nowych autach prosto z salonu.

~J.M. 2008-09-11

Ceny niby atrakcyjne, ale tylko niby bo w USA nowa "6" z silnikiem 2,3 zaczyna się od ok.20.000$ a za 25.000$ jest wersja "na full"! Bez komentarza!

~karoseria 2008-09-11

niby tak ale ogólnie jest nieźle widać z tego rankingu że szóstki sprzedają się najlepiej, przeglądałam opinie właścicieli na autocentrum i szczerze mówiąc wygląda to nieźle 100% ponownie by kupiła szóstkę a ogólna ocena wynosi ponad 4,5 w skali 1-5.

~jeremiasz 2008-09-10

mówienie na podstawie udziału o zreazlizowaniu w połowie planu jest troche naciąganiem, gdyby zalozyli sprzedaz X sztuk i sprzedali połowe to rozumiem, a w przypadku udziału w rynku jest inaczej

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.