mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 200-konne Pajero 2009

200-konne Pajero 2009

Do sprzedaży trafiła zmodyfikowana wersja Mitsubishi Pajero, dwa lata po premierze nowej generacji tego modelu, dysponująca teraz 3,2-litrowym dieslem o mocy 200 KM, dzięki któremu oferuje najlepsze osiągi w tej klasie połączone z niskim spalaniem i emisją dwutlenku węgla.

200-konne Pajero 2009
W porównaniu do wersji sprzed zmian Pajero ma teraz 30 (40 w stosunku do wersji ze skrzynią manualną) koni mechanicznych więcej mocy. Znacząco wzrósł także maksymalny moment obrotowy wynoszący obecnie 441 Nm (wcześniej 373 z automatem i 381 z manualem). Lepsze parametry to efekt zmian w jednostce napędowej, które objęły m.in. łożyska, głowicę, tłoki, korbowody, wałki krzywkowe, układ zaworowy, turbosprężarkę, pompę oleju, układ wtrysku paliwa oraz komputer sterujący pracą silnika. Równolegle z odświeżeniem konstrukcyjnym silnika Pajero 3.2 Di-D na rok 2009, przeprowadzono prace nad nową, 5-biegową przekładnią automatyczną. W sumie zmiany te pozwoliły na zmniejszenie zużycia paliwa o ok. 9,7% i ograniczenie emisji CO2 (ok. 9%).

Mitsubishi Pajero 2009 zostało ponadto lepiej wyciszone. Oprócz grubszej szyby przedniej, standardowego już rozwiązania wyciszającego wnętrze oraz zastosowania dodatkowych materiałów tłumiących dźwięki, na obniżenie poziomu hałasu i drgań (NVH) znaczący wpływ miały także przeprowadzone modyfikacje w silniku.

Większa moc silnika sprawiła, że masa przyczepy holowanej przez Pajero może osiągać teraz nawet 3.500 kg – to o 700 kg więcej niż w przypadku Toyoty Land Cruiser i 500 kg więcej niż przy pomocy Nissana Pathfinder.

Mitsubishi Pajerojest obecnie dostępne w pięciodrzwiowej specjalnej wersji Elegance w nowym kolorze Granite Brown z dopracowanym wnętrzem i nową tapicerką oraz nowymi 18-calowymi aluminiowymi obręczami kół. Cena wersji Mitsubishi Pajero Elegance wynosi 203.590 zł, a obecnie jest oferowana w promocyjnej cenie 188.590 zł.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mitsubishi Pajero
Mitsubishi Pajero
Cena podstawowa już od: 217 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-3dr.

Podobne wiadomości:

Listopadowa oferta Mitsubishi

auto motor i sport 0000-00-00

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Mitsubishi Xpander zadebiutował w Indonezji

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando