mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 200-konne radiowozy na Pomorzu

200-konne radiowozy na Pomorzu

Na pomorskie drogi wyjechało właśnie 5 nowych aut wyposażonych w wideorejestratory, w tym 4 200-konne Passaty. To najmocniejsze radiowozy w województwie pomorskim. Wszystkie nowe pojazdy trafiły do komend miejskich i powiatowych.

200-konne radiowozy na Pomorzu
Obecnie po drogach województwa jeździ 17 nieoznakowanych radiowozów z wideoradarami. Na "uzbrojenie" w aparaturę wideo czeka kolejnych sześć 200-konnych passatów.

Dziś na drogi województwa pomorskiego wyjadą cztery Volkswageny Passaty i jedna Skoda Octavia. Wszystkie samochody to nowe nabytki pomorskiego garnizonu. Pojazdy trafiły już do jednostek w Gdyni, Słupsku, Pruszczu Gdańskim, Starogardzie Gdańskim i Kościerzynie.

Największe emocje budzą oczywiście Volkswageny. To 200-konne maszyny wyposażone w wideorejestratory działające zarówno w kierunku przód i tył. Są to najmocniejsze maszyny, jakimi obecnie dysponuje pomorska drogówka. Nacisk położono także na bezpieczeństwo policjantów. Wszystko to pozwoli skutecznie dopędzić praktycznie każdego pirata drogowego w województwie.

Zamontowane urządzenia do nagrywania również stanowią nowość. To pierwsze na Pomorzu wideoradary, które oprócz samochodów jadących z przodu, mogą filmować również pojazdy poruszające się za radiowozem. Dodatkowo są przyjaźniejsze w użytkowaniu niż dotychczas stosowane wideoradary. Ich menu jest bardziej intuicyjne, a obsługa łatwiejsza. Kamery wyposażone są w filtry polaryzacyjne, które pozwalają zniwelować refleksy świetlne odbijające się od szyb i zobaczyć, kto jedzie w filmowanym samochodzie.

W każdym z samochodów zainstalowano także po dwa 250 gigabajtowe dyski. Jeden taki dysk wystarcza na zapis ponad miesięcznej pracy radiowozu.
Tematy w artykule: policja

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Kia najpopularniejszym radiowozem w Polsce

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Artur 2008-09-16

aaa ma rację. Jechałem z kumplem Passatem i widziałem co się dzieje. Wszyscy się boją. No my też się baliśmy wszystkich:) Chory kraj. KOGUT przemyśl co napisałeś. Pożyjesz, pojeździsz. A najlepiej choć raz przejedź się naprawdę szybkim samochodem i spróbuj wtedy uciec dwustukonnej policji.

~aaa 2008-09-13

Powód dla którego kupili Passaty jest oczywisty. PREWENCJA moi drodzy! Passatów (i Vectr) jest od groma, to najpopularniejsze samochody służbowe, znajdują też wielu prywatnych właścicieli (passat sprzedaje się rewelacyjnie w Polsce). Teraz każdy kto zobaczy passata na chwilę zdejmie nogę z gazu, a zobaczy co chwila więc będzie ogólnie jechać wolniej. Oczywiście nie ma to wiele wspólnego z bezpieczeństwem (vide pozostawione przed drogowców ograniczenia do 30 itp. wyłudzacze pieniędzy) ale wg zasad prewencji ma to sens. Co do samych samochodów, oczywiście golf byłby tańszy i szybszy z tym silnikiem ale passat ma też pewne zalety. I jeszcze o nazywaniu 200 konnego samochodu tak doskonałym ścigaczem. Już przywykliśmy, że Fakt czy inne szmatławce piszą o limuzynach za 100 tysięcy zł (czyli tak naprawdę lepiej wyposażonych kompaktach ;))))) więc możemy nazwać 200 konne auto szybkim. Oba przykłady mają się tak samo do rzeczywistości, dla nas śmieszne, dla "masy" czytającej brukowce do kupienia w ciemno. Inne sprawa, że te "200" koni wystarczy w większości przypadków bo w Polsce prawie nie ma autostrad ;) Na autostradzie 200 to nic, na krajowej drodze to plus ewentualne wsparcie innych pojazdów drogówki da wynik pozytywny.

~Martini 2008-09-12

Dlaczego biorą takie ciężkie auta? 200KM w kompakcie (np. Golfie) pozwoliłby na lepsze przyśpieszenie do 100km/h o ponad pół sekundy, niższy koszt zakupu i mniejsze spalanie. Po drugie, Policja nie musi doganiać wszystkich. Przecież wystarczy, że zarejestrują choć przez chwilę i mandat pocztą gwarantowany, nawet jak im ktoś zdoła uciec. Chłopcy kupują sobie zabawki, to samo wojskowi (vide: całe stado myśliwców i helikopterów). Ręce opadają!

~KOGUT 2008-09-12

Rozwalają mnie tak głupie artykuły. Tak, tak tak.....200 konne maszyny będą w stanie złapać każdego pirata...Przecież, to jakaś kpina. Jeśli dobry kierowca będzie w Iprezie sti, to już im ucieknie(zanim go uwiecznią na dysku) bez trudu, nie wspominając o szybszych samochodach. To aż przykre, że w Polsce ktoś pokazuje jak rewelacyjne mamy auta w policji (jeśli takie auto jest passatem i ma 200 koni), a w takich Niemczech dostają nowe porschaki i nikt o tym nie wspomina....

~do turystów 2008-09-12

Po niskim kursie Euro i fatalnym stanie dróg, to kolejny powód, żeby nie jechać nad polskie morze. Gratuluję lokalnym władzom

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.