mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 200-konne radiowozy na Pomorzu

200-konne radiowozy na Pomorzu

Na pomorskie drogi wyjechało właśnie 5 nowych aut wyposażonych w wideorejestratory, w tym 4 200-konne Passaty. To najmocniejsze radiowozy w województwie pomorskim. Wszystkie nowe pojazdy trafiły do komend miejskich i powiatowych.

200-konne radiowozy na Pomorzu
Obecnie po drogach województwa jeździ 17 nieoznakowanych radiowozów z wideoradarami. Na "uzbrojenie" w aparaturę wideo czeka kolejnych sześć 200-konnych passatów.

Dziś na drogi województwa pomorskiego wyjadą cztery Volkswageny Passaty i jedna Skoda Octavia. Wszystkie samochody to nowe nabytki pomorskiego garnizonu. Pojazdy trafiły już do jednostek w Gdyni, Słupsku, Pruszczu Gdańskim, Starogardzie Gdańskim i Kościerzynie.

Największe emocje budzą oczywiście Volkswageny. To 200-konne maszyny wyposażone w wideorejestratory działające zarówno w kierunku przód i tył. Są to najmocniejsze maszyny, jakimi obecnie dysponuje pomorska drogówka. Nacisk położono także na bezpieczeństwo policjantów. Wszystko to pozwoli skutecznie dopędzić praktycznie każdego pirata drogowego w województwie.

Zamontowane urządzenia do nagrywania również stanowią nowość. To pierwsze na Pomorzu wideoradary, które oprócz samochodów jadących z przodu, mogą filmować również pojazdy poruszające się za radiowozem. Dodatkowo są przyjaźniejsze w użytkowaniu niż dotychczas stosowane wideoradary. Ich menu jest bardziej intuicyjne, a obsługa łatwiejsza. Kamery wyposażone są w filtry polaryzacyjne, które pozwalają zniwelować refleksy świetlne odbijające się od szyb i zobaczyć, kto jedzie w filmowanym samochodzie.

W każdym z samochodów zainstalowano także po dwa 250 gigabajtowe dyski. Jeden taki dysk wystarcza na zapis ponad miesięcznej pracy radiowozu.
Tematy w artykule: policja

Podobne wiadomości:

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa jazdy

Od 1 stycznia nie unikniesz zatrzmania prawa...

Finanse i prawo 2017-01-04

Święta 2016 na drogach – mniej wypadków, mniej pijanych

Święta 2016 na drogach – wypadków,...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

~Artur 2008-09-16

aaa ma rację. Jechałem z kumplem Passatem i widziałem co się dzieje. Wszyscy się boją. No my też się baliśmy wszystkich:) Chory kraj. KOGUT przemyśl co napisałeś. Pożyjesz, pojeździsz. A najlepiej choć raz przejedź się naprawdę szybkim samochodem i spróbuj wtedy uciec dwustukonnej policji.

~aaa 2008-09-13

Powód dla którego kupili Passaty jest oczywisty. PREWENCJA moi drodzy! Passatów (i Vectr) jest od groma, to najpopularniejsze samochody służbowe, znajdują też wielu prywatnych właścicieli (passat sprzedaje się rewelacyjnie w Polsce). Teraz każdy kto zobaczy passata na chwilę zdejmie nogę z gazu, a zobaczy co chwila więc będzie ogólnie jechać wolniej. Oczywiście nie ma to wiele wspólnego z bezpieczeństwem (vide pozostawione przed drogowców ograniczenia do 30 itp. wyłudzacze pieniędzy) ale wg zasad prewencji ma to sens. Co do samych samochodów, oczywiście golf byłby tańszy i szybszy z tym silnikiem ale passat ma też pewne zalety. I jeszcze o nazywaniu 200 konnego samochodu tak doskonałym ścigaczem. Już przywykliśmy, że Fakt czy inne szmatławce piszą o limuzynach za 100 tysięcy zł (czyli tak naprawdę lepiej wyposażonych kompaktach ;))))) więc możemy nazwać 200 konne auto szybkim. Oba przykłady mają się tak samo do rzeczywistości, dla nas śmieszne, dla "masy" czytającej brukowce do kupienia w ciemno. Inne sprawa, że te "200" koni wystarczy w większości przypadków bo w Polsce prawie nie ma autostrad ;) Na autostradzie 200 to nic, na krajowej drodze to plus ewentualne wsparcie innych pojazdów drogówki da wynik pozytywny.

~Martini 2008-09-12

Dlaczego biorą takie ciężkie auta? 200KM w kompakcie (np. Golfie) pozwoliłby na lepsze przyśpieszenie do 100km/h o ponad pół sekundy, niższy koszt zakupu i mniejsze spalanie. Po drugie, Policja nie musi doganiać wszystkich. Przecież wystarczy, że zarejestrują choć przez chwilę i mandat pocztą gwarantowany, nawet jak im ktoś zdoła uciec. Chłopcy kupują sobie zabawki, to samo wojskowi (vide: całe stado myśliwców i helikopterów). Ręce opadają!

~KOGUT 2008-09-12

Rozwalają mnie tak głupie artykuły. Tak, tak tak.....200 konne maszyny będą w stanie złapać każdego pirata...Przecież, to jakaś kpina. Jeśli dobry kierowca będzie w Iprezie sti, to już im ucieknie(zanim go uwiecznią na dysku) bez trudu, nie wspominając o szybszych samochodach. To aż przykre, że w Polsce ktoś pokazuje jak rewelacyjne mamy auta w policji (jeśli takie auto jest passatem i ma 200 koni), a w takich Niemczech dostają nowe porschaki i nikt o tym nie wspomina....

~do turystów 2008-09-12

Po niskim kursie Euro i fatalnym stanie dróg, to kolejny powód, żeby nie jechać nad polskie morze. Gratuluję lokalnym władzom

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny samochód służbowy
Bezpieczny samochód służbowy
Organizacja WHO szacuje, że 30 proc. wypadków drogowych ma związek z pracą. Europejskie statystyki pokazują, że w transporcie ginie najwięcej pracowników. Dlatego firmy muszą mocniej angażować się w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.